Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Mikołajczak najlepiej punktującym w meczu z Hiszpanią

Paweł Mikołajczak najlepiej punktującym w meczu z Hiszpanią

Reprezentacja Polski B pokonała 3:0 Hiszpanów na zakończenie VII Memoriału Huberta Wagnera. Tym samym polscy siatkarze zajęli 5. miejsce w tegorocznym turnieju. Po raz kolejny dobrze spisał się Paweł Mikołajczak, który zdobył 15 punktów.

Nowy nabytek Domexu Tytan AZS Częstochowa zdobył jeden punkt z zagrywki, zaś pozostałe w ataku. Jego skuteczność w tym elemencie wyniosła 52%. Dobrze spisał się także Rafał Buszek, który zanotował na swoim koncie 13 punktów (w tym jeden z zagrywki i jeden blokiem). Jego skuteczność w ataku wyniosła 43%. Po 7 „oczek" zdobyli natomiast środkowi Karol Kłos i Grzegorz Kosok. Skuteczność w ataku tego pierwszego wyniosła 50%, zaś tego drugiego 67%.

W przyjęciu dużo pracy miał dzisiaj Michał Kubiak, który przyjął aż 35 piłek. Jego skuteczność wyniosła 60% przyjęcia poprawnego, w tym idealnego 40%. Wyróżnić należy także libero – Pawła Zatorskiego, który przyjął 16 piłek, a jego skuteczność wyniosła 81% (w tym 38% przyjęcia idealnego).

Młodzi reprezentanci popełnili 18 błędów własnych, zaś na zagrywce wykonali 5 asów.W zespole Hiszpanii zabrakło w tym spotkaniu Israela Rodrigueza. Dlatego ciężar przyjęcia spadł na Marlona Palharniego. Ten przyjął 31 piłek, a jego skuteczność wyniosła 55% (w tym 32% przyjęcia idealnego). Alexis Valido, libero ekipy hiszpańskiej, przyjął 11 piłek. Jego skuteczność wyniosła 82% (w tym 55% przyjęcia idealnego).

Także w ataku najlepszy okazał się Marlon Palharini. Zdobył on 20 punktów, w tym dwa z zagrywki i trzy blokiem. Jego skuteczność w ataku wyniosła 67%. Pozostali siatkarze z Hiszpanii nie zdobyli wiele punktów. 8 „oczek" zanotował Jose Casillia, zdobywając przy tym trzy punkty blokiem. Jego skuteczność w ataku wyniosła 42%.

Hiszpanie popełnili aż 24 błędy własne, a na zagrywce wykonali jedynie 3 asy.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved