Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Olga Owczynnikowa: Możemy grać lepiej

Olga Owczynnikowa: Możemy grać lepiej

fot. archiwum

- Sporym wyzwaniem w nadchodzącym sezonie jest udział w Pucharze CEV - mówi nowa rozgrywająca IMPEL Gwardii Wrocław, Olga Owczynnikowa. - W lidze zespół będzie chciał pokazać się niegorzej niż miało to miejsce w zeszłorocznych rozgrywkach.

Pierwszy sezon we Wrocławiu – jakie oczekiwania?

Olga Owczynnikowa : – Na pewno chciałybyśmy pokazać się niegorzej niż w ubiegłym sezonie, a może nawet uda się zagrać jeszcze lepiej. Sporym wyzwaniem jest na pewno udział w Pucharze CEV. Ten zespół jeszcze nie grał takich spotkań i będzie to na pewno ciekawe doświadczenie.

Jest pani zdania, że Gwardia może poprawić wynik z poprzedniego sezonu? Jednak zespoły będące nad nią, wzmocniły się .Ciężko na razie powiedzieć. Na pewno jakieś wnioski będzie można wyciągnąć po pierwszych meczach. Jest to młoda drużyna, która się rozwija i na pewno może grać coraz lepiej .

Jak się pani zaaklimatyzowała w nowym zespole?

Oj, bardzo dobrze. Wszystko mi tu pasuje – jest świetna atmosfera, mam bardzo dobrze warunki do mieszkania, nie mam na co narzekać.

Jest pani doświadczoną rozgrywającą. Czy dzięki temu potrzebuje pani mniej czasu do zgrania się z koleżankami?

– Tak czy inaczej mamy dużo czasu. Dwa miesiące to wystarczający okres, aby się właściwie dotrzeć.

A jak pani widzi swoją rolę w zespole? Raczej pierwsza rozgrywająca i liderka czy też osoba, która wprowadzi w ligę Joannę Wołosz?

– Ciężko powiedzieć, tym bardziej, że nie wiem jak gra Asia. Na pewno będzie to zależało od naszej dyspozycji i od koncepcji trenera.

* Tomasz Szuchta (DlaStudenta.pl)

źródło: DlaStudenta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved