Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek liderem polskich siatkarzy w pojedynku z Włochami

Bartosz Kurek liderem polskich siatkarzy w pojedynku z Włochami

fot. archiwum

Za nami VII Memoriał Huberta Wagnera. Na najwyższym stopniu podium stanęli biało-czerwoni, którzy w finale pokonali zespół Włoch 3:1. Najlepszym siatkarzem w naszej ekipie był przyjmujący Bartosz Kurek, który zanotował na swoim koncie 19 punktów.

Młody przyjmujący wśród 19 punktów pięć zdobył blokiem i 1 z zagrywki. Jego skuteczność w ataku wyniosła 47%. Bardzo dobrze w polskiej ekipie spisał się też Daniel Pliński, który zapisał na swoim koncie 13 „oczek", w tym 2 z zagrywki i jeden blokiem. Po 12 punktów zdobyli Piotr Gruszka oraz Michał Bąkiewicz. Ten drugi zanotował na swoim koncie dwa punkty z zagrywki.

W przyjęciu bardzo dobrze spisał się Piotr Gacek. Nasz libero przyjął 26 piłek, a jego skuteczność wyniosła 54% (w tym tylko 19% idealnego przyjęcia).

Polacy popełnili w tym meczu 24 błędy własne, ale całkiem nieźle spisali się na zagrywce, zdobywając w całym meczu 6 asów.W ekipie włoskiej wyróżnił się Michał Łasko, który zdobył 15 punktów, w tym dwa blokiem. Jego skuteczność w ataku wyniosła 52%. 10 „oczek" zapisał na swoim koncie Matej Cernić, w tym jeden z zagrywki i jeden blokiem. Jego skuteczność w ataku wyniosła 47%.

Cernić musiał w tym meczu przyjąć także sporo piłek (37). Mimo to jego skuteczność wyniosła tylko 38% pozytywnego przyjęcia (w tym 22% idealnego). 27 piłek przyjął włoski libero Loris Mania. Jego skuteczność w tym elemencie wyniosła 74% (w tym 44% przyjęcia idealnego).

Włosi popełnili w tym meczu 27 błędów własnych, a na zagrywce zanotowali 4 asy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved