Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > 27 punktów Ivana Miljkovica w meczu z Chinami

27 punktów Ivana Miljkovica w meczu z Chinami

Serbowie musieli się mocno namęczyć, aby wyjść zwycięsko z pojedynku z ekipą chińską. Dwa z pięciu setów rozstrzygane były na przewagi. Nic zatem dziwnego, że Ivan Miljković zdobył w tym spotkaniu aż 27 punktów.

Jego skuteczność w ataku wyniosła 54%. Wśród 27 punktów trzy zdobył z zagrywki, zaś dwa blokiem. 24 „oczka" zanotował na swoim koncie Nikola Kovacević (w tym jeden w bloku i jeden z zagrywki). Skuteczność w ataku tego zawodnika wyniosła 53%. Dwa punkty mniej zdobył Milos Nikić. Serbski przyjmujący wśród 22 punktów trzy zdobył z zagrywki, a jeden w bloku.

W przyjęciu brylowało trzech zawodników. 37 piłek przyjął Kovacević. Jego skuteczność wyniosła 62% przyjęcia poprawnego (w tym 46% idealnego). Nikić przyjął 30 piłek, a jego skuteczność wyniosła 63% (w tym aż 53% przyjęcia idealnego). Dobrze spisał się także libero Marko Samardzić. Wprawdzie przyjął o siedem piłek mniej niż Nikić, ale jego skutecznoć wyniosła 70% (w tym 48% przyjęcia idealnego).

Serbowie popełnili w całym meczu 30 błędów własnych. Całkiem nieźle spisywali się na zagrywce, bowiem zdobyli w sumie 7 punktów dzięki asom.W zespole chińskim najwięcej punktów zdobył Kun Jiang – 21, w tym jeden z zagrywki i aż 7 blokiem. Jego skuteczność w ataku wyniosła 46%. 16 „oczek" zapisał na swoim koncie Jianjun Cui (w tym jeden z zagrywki i trzy blokiem), a jego skuteczność w ataku wyniosła 48%. Nieźle spisał się środkowy Hongmin Bian, który zdobył 12 punktów. Jego skuteczność w ataku wyniosła aż 85%.

W przyjęciu brylował kapitan zespołu – Qiong Shen. Przyjął on 37 piłek, a jego skuteczność w tym elemencie wyniosła 68% (w tym 32% przyjęcia idealnego).

Chińczycy popełnili 17 błędów własnych. Na zagrywce nie brylowali. W całym meczu zdobyli tylko dwa asy serwisowe.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved