Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Reprezentanci Polski B słabsi od Serbów

Reprezentanci Polski B słabsi od Serbów

fot. archiwum

W trzecim dniu rywalizacji w Memoriale Huberta Wagnera reprezentacja Polski B po trzech setach  walki musiała uznać wyższość Serbów. Jutro podopieczni Grzegorza Wagnera w meczu o 5. miejsce zmierzą się z mistrzami Europy, drużyną Hiszpanii.

Początek spotkania to bardzo dobra gra Polaków. Mimo że od mocnego uderzenia rozpoczęli Serbowie, to atak z drugiej linii Kubiaka i Kłosa ze środka pozwoliły na doprowadzenie do wyrównania. (3:3). Dopiero atak Miljkovica oraz skuteczna kiwka Janica w kolejnej akcji dały Serbom dwupunktowe prowadzenie (3:5). Podopieczni Grzegorz Wagnera od razu przystąpili do odrabiania strat i to właśnie nasi reprezentanci, po zablokowanym ataku Janica, a także autowej zagrywce Miljkovica prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Po przerwie biało-czerwoni skutecznie wykorzystywali kontrataki, a wzmocnienie zagrywki przez naszych zawodników pozwoliło na zwiększenie dystansu punktowego (13:8). Trener drużyny gości poprosił o czas, po którym Serbowie skutecznie przystąpili do odrabiania strat: po ataku ze środka Gerica , wykorzystanych przez Miljkovica kontrach i autowym ataku Mikołajczaka było już tylko 13:12. Polacy utrzymali przewagę jeszcze do kolejnej przerwy technicznej, jednak nerwowa gra podopiecznych trenera Wagnera i bardzo dobra gra w ataku rywali pozwoliły Serbom ponownie uzyskać kilkupunktową przewagę (18:20). W końcówce partii przede wszystkim błędy własne naszych zawodników (zepsute zagrywki i autowe zagranie Wrony ). Nawet skuteczne ataki Janeczka (20:24) nie pomogły w doprowadzeniu do wyrównania, partię zakończył atak Miljkovica . Serbowie wygrali 20:25.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia biało-czerwonych (1:0). Niewykorzystane przez naszą reprezentację kontrataki dały jednak prowadzenie Serbom, którzy po ataku po prostej Miljkovica prowadzili już na początku partii (4:6). Wykorzystana kontra gości w kolejnej akcji i zablokowany atak Kubiaka zwiększyły przewagę (4:8). Po przerwie, efektowne ataki Janeczka pozwoliły zmniejszyć dystans do dwóch punktów (8:10). Kolejny fragment spotkania to przede wszystkim duża ilość błędów popełnianych przez obie drużyny w polu serwisowym. Mniej pomyłek zanotowali Serbowie, co w połączeniu z kolejnymi skutecznymi atakami Miljkovica i Gerica , pozwoliło na zwiększenie prowadzenia (11:17). Polacy podjęli kolejne próby doprowadzenia do wyrównania, jednak podopieczni trenera Kolakovica nie popełniali błędów i grając pewnie, doprowadzili prowadzenie do końca seta, wygrywając, po asie serwisowym Starovica (17:25).

Początek trzeciej i ostatniej partii, to podobnie jak we wcześniejszych setach wymiana punkt za punkt. Ataki Kłosa po stronie Polaków, przeplatały kolejne punktowe zagrania Starovica (2:2). Bardzo szybko jednak Serbowie uzyskali większą przewagę, nerwowa gra naszych reprezentantów w ataku (autowe ataki Kłosa ) i skuteczna zagrywka gości doprowadziły do stanu 2:6. Dystans punktowy przed pierwszą przerwą techniczną zmniejszył się po punktowej zagrywce Kłosa oraz skutecznym ataku Janeczka (5:8). Niestety początek odrabiania strat nie był zbyt udany, bronione przez Serbów ataki naszych zawodników pozwoliły na skuteczne wyprowadzanie kontrataków (10:17). Decydująca faza seta to przede wszystkim bardzo dobra gra w ataku Janeczka , jednak skuteczne zagrania biało-czerwonych przeplatały kolejno popełniane błędy na zagrywce. (16:21). Po przerwie, o którą poprosił trener Wagner , błąd w przyjęciu zagrywki popełnił Zatorski (16:22). Wykorzystana przez naszą reprezentację kontra i zepsuta zagrywka Gerica dały Polakom 19. punkt w tej partii (19:23). Mecz zakończył jednak zablokowany atak Janeczka . Serbowie wygrali w całym spotkaniu 3:0. Tym samym zajęli drugie miejsce w tabeli grupy B.Polska – Serbia 0:3
(20:25, 17:25, 19:25)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved