Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mieszanka młodzieży z doświadczeniem zdaje egzamin

Mieszanka młodzieży z doświadczeniem zdaje egzamin

fot. archiwum

Alojzy Świderek, obecnie dyrektor Akademii Polskiej Siatkówki, z uwagą śledzi występy reprezentacji Polski. Uważa on, że konsekwencja w powoływaniu i dawaniu szansy gry młodym zawodnikom podnosi poziom ich umiejętności, a postępy są już widoczne.

Kolejną ważną imprezą tego sezonu będą mistrzostwa Europy, które rozpoczną się na początku września w tureckim Izmirze. – Do tego turnieju jest jeszcze trochę czasu i taki szlif formy robi się właśnie teraz. Jest to również odpowiedni moment na ustalenie ostatecznego składu, ale myślę, że większość będą stanowili zawodnicy grający w Gdyni – powiedział Świderek . – Wydaje mi się, że trzeba jeszcze wypracować wśród młodych zawodników bardziej równomierną grę, taką na jednym poziomie. Nie może być takich sytuacji, że jednego seta zagrają znakomicie, a kolejnego już o wiele gorzej. Ich gra musi powinna być bardziej stabilna.

W reprezentacji pewno znajdą się młodzi siatkarze, który dopiero w tym roku stawiają pierwsze kroki w drużynie narodowej. – Wydaję mi się, że mieszanka młodzieży z doświadczeniem zdaje egzamin. Szczególnie zaowocowała konsekwencja trenera podczas tegorocznej Ligi Światowej. Tam młodzi siatkarze zdobyli trochę pewności siebie i ogrania siatkarskiego, które będą przynosić rezultaty. Dlatego nie można mieć pretensji o wynik w Lidze. Podczas tej imprezy ci zawodnicy podnosili swoje umiejętności, a to jest teraz najważniejsze. To co prezentują teraz to nie jest przecież apogeum ich możliwości, z każdym treningiem, meczem będą robić postępy – kończy Świderek.

*Autorem tekstu jest Dominika Kwiek
Więcej w serwisie plusliga.plźródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved