Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Adrian Stańczak: Będziemy teraz szukać szansy w meczu z Serbami

Adrian Stańczak: Będziemy teraz szukać szansy w meczu z Serbami

fot. archiwum

- Jesteśmy trochę młodszym zespołem, mniej ogranym aczkolwiek bardzo ambitnym. Chcieliśmy ugrać jak najwięcej - powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki, po meczu z zespołem narodowym Włoch, libero reprezentacji B, Adrian Stańczak.

Powalczyliście dzisiaj z Włochami, zwłaszcza w tym ostatnim secie, jednak trochę zabrakło by tutaj ugrać chociażby seta.

Adrian Stańczak: Na pewno, jesteśmy trochę młodszym zespołem, mniej ogranym aczkolwiek bardzo ambitnym. Chcieliśmy ugrać jak najwięcej, w tym meczu było nas stać na tyle, ile ugraliśmy. Szkoda, w tym trzecim secie była szansa dojścia i być może wygrania seta ale nie wyszło. Będziemy teraz szukać szansy w meczu z Serbami i mam nadzieję, że tam ugramy chociaż seta. Wiadomo, z takimi drużynami gra się ciężej, to są uznani rywale, siatkarskie potęgi. Chcielibyśmy grać jak najwięcej takich meczów. Zobaczymy, będziemy się starać żeby wejść do kadry A.

Zwłaszcza, że ten turniej jest szansą, żeby pokazać się trenerowi Castellaniemu…Oczywiście, tutaj każdy stara się jak może. Być może to czasem paraliżuje, być może niektórym pomaga. Chcielibyśmy wypaść jak najlepiej i będziemy sie starać to robić.

Jak się wam gra na tej nowej hali?

Gra się super. Kibiców, wiadomo, mamy wspaniałych, doping też, także chcielibyśmy wygrywać dla nich i dla nas jak najwięcej meczów i grać jak najlepiej.

Waszą docelową imprezą w tym sezonie była Uniwersjada, na której zajęliście siódme miejsce. Jak byś ocenił ten wynik, chyba był trochę poniżej oczekiwań?

Jak już mówiłem, mamy młody zespół. Myślę, że siódme miejsce to jest i tak dobry wynik, pobiliśmy zresztą wynik chłopaków z poprzedniej Uniwersjady sprzed dwóch lat, także to jest jakiś sukces. Wyszliśmy z grupy, tam niewiele zabrakło a moglibyśmy znaleźć się w czwórce. To jest sport. Ktoś wygrywa, ktoś przegrywa, akurat padło na nas.

Czy trener Wagner stawiał przed wami jakieś specjalne cele na Memoriał?

Pokazać się z jak najlepszej strony. Co ugramy, to będzie nasze. Będziemy się cieszyć z wygranych setów czy meczów. Wiadomo, że ciężko się gra z takimi poukładanymi zawodnikami czy zespołami jak Włochy czy Serbia.

Dla kadry B to była chyba ostatnia taka większa impreza w tym sezonie. Po Memoriale rozjeżdżacie się już do klubów?

Dokładnie tak. Akurat zawodnicy z Jadaru dostali tydzień wolnego, nie wiem jak inni. Zamierzamy je wykorzystać, by wyjechać gdzieś i odpocząć.

Odpocząć a potem wrócić do ostrego treningu. Trener Such zapewne was pogoni, żeby ciężko pracować i postarać się o dobre wyniki w nadchodzącym sezonie ligowym.

Na pewno będzie się starać. Mam nadzieję, że my mu pomożemy i ugramy zamierzony cel, piątą lokatę albo i więcej.

Zwłaszcza, że jak wzmocnił was teraz Robert Prygiel, to chyba jest to realne?

Tak, to jest bardzo duże wzmocnienie. Na pewno nasza gra będzie bardziej ułożona, zresztą jesteśmy już bardziej zgranym zespołem, bo większość zawodników została klubie. Nowy sezon zapowiada się ciekawie. Miejmy nadzieję, że będzie o wiele, wiele lepszy niż ten poprzedni.

*Z zawodnikiem rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)


źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved