Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zespół Centrostalu wrócił z obozu

Zespół Centrostalu wrócił z obozu

fot. archiwum

Dziś z obozu w Zakopanem wróciły siatkarki Centrostalu Bydgoszcz. Weekend zawodniczki będą miały wolny, a już od poniedziałku rozpoczynają przygotowania do sezonu na własnych obiektach w Bydgoszczy.

Dziesięciodniowe zgrupowanie pod Giewontem obejmowało zajęcia na sali, siłowni, basenie i wyjścia w góry. Prowadzący zajęcia trener Rafał Gąsior miał do dyspozycji 12 zawodniczek włącznie z nowymi nabytkami czyli Patrycją Polak , Sylwią Pelc i Alicją Leszczyńską . Jedyną nieobecną była Monika Smak . Słowacka rozgrywająca jest jednak usprawiedliwiona – dostała powołanie i z kadrą przygotowuje się do mistrzostw Europy. Przypomnijmy także, że w tym sezonie w składzie nie ma Moniki Naczk i Justyny Łunkiewicz . Pierwsza została wypożyczona do Trefla Gdynia, druga do KSZO AZS Ostrowiec Świętokrzyski (oba kluby I-ligowe).

Cały obóz przebiegł bez kłopotu – mówi trener Gąsior. – Wykonaliśmy wszystkie zaplanowane na ten okres zadania. Pierwsze zgrupowanie zawsze poświęcone jest głównie przygotowaniu kondycyjnemu, dlatego na sali mieliśmy mniej zajęć, poświęcając je zresztą głównie technice. Pięć razy wychodziliśmy w góry i muszę pochwalić wszystkie dziewczyny, że od strony zaangażowania nie było żadnych mankamentów. "Młodych" nie trzeba było wcale gonić, a choć niektóre były pierwszy raz w górach, to dawały sobie bardzo dobrze radę.

Tuż przed wyjazdem zespół rozegrał kontrolny towarzyski mecz z ukraińskim zespołem Chemik Jużnyj, który również w Zakopanem przebywał na zgrupowaniu. Górą były bydgoszczanki 3:2, ale oczywiście wynik spotkania należy traktować w kategoriach czysto statystycznych.Ten weekend siatkarki Centrostalu mają wolny. W poniedziałek rozpoczynają zajęcia już w Bydgoszczy, gdzie spędzą 2 tygodnie (kolejny weekend też będą miały wolny). Zajęcia będą się odbywać na siłowni "Mega" i na hali Łuczniczki. W treningach pojawi się już więcej elementów z gry, najprawdopodobniej też niektóre zajęcia odbywać się będą na boiskach do siatkówki plażowej przy "Gwieździe". Okres przygotowań w Bydgoszczy zakończy się na początku września, a 9.09 siatkarki wyjadą na drugi obóz do Cetniewa, który zakończy się udziałem w turnieju w Gdyni zorganizowanym przez Trefl.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved