Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Najważniejsze, żeby gra była jak najlepsza

Piotr Gruszka: Najważniejsze, żeby gra była jak najlepsza

fot. archiwum

Polacy odnieśli wczoraj zwycięstwo nad Hiszpanią w spotkaniu otwierającym Memoriał Wagnera. Jednak jak podkreślał po meczu atakujący polskiej reprezentacji, Piotr Gruszka, wyniki nie są w tym turnieju najważniejsze, bo liczy się przede wszystkim gra.

Może zacznijmy od tego, czy ta podwójna zmiana w pierwszym secie była zamierzona przed meczem czy w trakcie tak wyszło?

Piotr Gruszka: Nie, wyszło w trakcie. To nie jest taki turniej gdzie bardzo ważne są wyniki, ale to też nie jest turniej towarzyski, gdzie trener coś zamierza przed meczami, bo czasami tak jest, że po secie ktoś wchodzi niezależnie od gry, a dzisiaj nie. Był to normalnie prowadzony mecz przez trenera i tak samo przez nas.

Jak się pan czuł dzisiaj na boisku? Wszedł pan z kwadratu dla rezerwowych, a potem zagrał do końca spotkania.Myślę, że dobrze. Było kilka akcji dobrych. Myślę, że ogólnie dobrze, jestem w dobrej dyspozycji i cieszę się, że to się przekłada na samą grę .

W Gdyni już zdobyliśmy awans na mistrzostwa świata, więc można powiedzieć, że gra w memoriale powinna przebiegać bardziej na luzie, szczególnie, że wynik nie jest najważniejszy.

Na pewno nie gramy pod nie wiadomo jaką presją. Fajnie by było wygrać taki turniej, dlatego, że jest organizowany u nas w kraju i przed polską publicznością, ale najważniejsze, żeby gra była jak najlepsza i pewne schematy, które cały czas szkolimy, żeby dobrze wypadły.

Układ gier trochę wam pomaga, macie teoretycznie łatwiejszą grupę niż druga reprezentacja Polski.

Tak, wiadomo ktoś tam sobie ustalił, żeby takie grupy były, ale naprawdę to nie jest ważne. Ważne jest, że graliśmy z takim przeciwnikiem jak Hiszpania, widać, że to już jest troszeczkę inny poziom niż chociażby Słowenia czy nawet Słowacja. Mam nadzieję, że zagramy jeszcze z którymś z tych zespołów jak Włochy lub Serbia. Takie mecze są potrzebne przed turniejem w Izmirze i to jest najważniejsze.

Hiszpanie będą tam bronić mistrzostwa Europy, jak Pan myśli, czy będą w stanie tego dokonać?

Bronić będą, to jest ich problem. My będziemy chcieli im w tym przeszkodzić. Naprawdę musimy się skupić tylko na swojej grze i to będzie najważniejsze. Niech oni pracują nad formą po swojemu.

Cel numer 1 na Memoriał to wypracowanie ustawienia, ustalenie taktyki czy może praca nad niedoskonałościami?

Po trochu to wszystko. Niedoskonałości zawsze będą, ale są rzeczy, które trzeba poprawiać, po to są takie turnieje, po to są mecze towarzyskie, żeby coś tam jeszcze ćwiczyć i cieszy, że gramy z zespołem o takim poziomie, bo to po prostu jest nam potrzebne. Najlepszy trening, ja tak przynajmniej zawsze powtarzam, to jest gra.

Jutro mecz z Chinami, oni ciągle robią postępy, co widać po rozgrywkach Ligi Światowej, możemy się więc spodziewać ciekawego pojedynku?

Może… szczerze mówiąc, to wolałbym zagrać z kimś z Europy, bo Chińczycy na mistrzostwach Europy i tak nie będą występować, ale cieszę się, że Chiny są, bo to zawsze jest coś innego, coś dla samego turnieju. Na pewno mecz będzie troszeczkę inaczej wyglądał, bo grają całkiem inną siatkówkę, niż zespoły europejskie, ale trzeba przede wszystkim w tym meczu jeszcze bardziej skoncentrować się na swojej grze, bo można go wygrać.

Czy to więc oznacza, że mniej się do tego meczu z Chinami przygotowywaliście niż np. do meczu z Hiszpanią?

Nie, jeszcze się nie przygotowywaliśmy do meczu z Chinami. Na pewno będziemy mieli odprawę jutro i oczywiście będziemy cały czas robić wszystko, żeby ten mecz zagrać jak najlepiej. Najważniejsza będzie jednak nasza gra, nie będziemy eksperymentować, bo my się przygotowujemy do czegoś, także dla nas ważniejsze będzie jak zagramy, niż sam wynik.


 

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved