Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Owocne poszukiwania działaczy AZS UWM

Owocne poszukiwania działaczy AZS UWM

fot. archiwum

W środę ostatecznie poznaliśmy kadrę, jaką w nadchodzącym sezonie PlusLigi będzie dysponował trener Mariusz Sordyl. Ostatnim zawodnikiem pozyskanym przez AZS Olsztyn jest przyjmujący Paulo Anchieta Veloso Pinto.

To drugi po środkowym Marcelo Hargreavesie siatkarz z Brazylii, który będzie występował w drużynie z Warmii i Mazur. Doświadczony 33-letni Anchieta (198 cm wzrostu) sportową karierę rozpoczynał w rodzinnym zespole Lauras en Minas Gerais. Na koncie ma także występy na europejskich parkietach – w sezonie 2006/07 był graczem hiszpańskiego Arukasur Almer~a, nastąpnie włoskiego Stilcasa Volley Taviano, a ostatnio Dynamo-Jantar Kaliningrad.

Nie będę owijał w bawełnę, bo człowieka na własne oczy jeszcze nie widziałem – mówi Mariusz Szyszko, prezes AZS Olsztyn. – Oglądałem jego występy w internecie, a także nagrania meczów, które nam przysłano. Obserwował go także trener Mariusz Sordyl i to on odegrał bardzo dużą rolę przy decyzji o jego pozyskaniu. Oczywiście mamy pewien określony budżet, którego nie możemy przekroczyć i ten zawodnik był w naszym zasięgu.

Olsztyńscy działacze informacji na temat nowego zawodnika poszukiwali u różnych źródeł. – Obwąchaliśmy go bardzo dokładnie, bo zarówno ze strony brazylijskiej, jak i francuskiej – wyjaśnia Mariusz Szyszko. – Dotarliśmy m.in. do rozgrywającego z Francji, który w ubiegłym roku grał razem z Anchietą w drużynie z Kaliningradu. Poopowiadał nam o nim i doszliśmy do wniosku, że go pozyskamy. Wiemy, że dobrze podchodzi zarówno do meczów, jak i do treningów. Podobnie zresztą jak Marcelo Hargreaves.Przyjmujący z Brazylii związał się z AZS-em rocznym kontraktem. Nie bez znaczenia przy negocjacjach z zawodnikiem był fakt, że wcześniej na grę w Olsztynie zdecydował się jego rodak. Z kolei dla działaczy istotne było, że obaj obcokrajowcy mają za sobą występy w Europie. A co za tym idzie, znają plusy i minusy tutejszego klimatu. Anchieta nie był jednak jedynym zawodnikiem, o którego starał się klub. Na celowniku był także reprezentant Bułgarii Metodi Ananiev , ten jednak wybrał kierunek rosyjski. Do samego końca rozważano również pozyskanie innego Brazylijczyka.

Drużyna w komplecie do treningów przystąpi pod koniec przyszłego tygodnia. Marcelo do nowych kolegów dołączy jeszcze w ten weekend, a kilka dni później do Polski przyleci Anchieta. Obaj mają już zapewnione przez klub mieszkania, do których wprowadzą się razem ze swoimi rodzinami.

Przypomnijmy, pierwszy ligowy mecz AZS rozegra 10 października.

 

*Autorem tekstu jest Michał Koronowski (Gazeta Wyborcza)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved