Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Takie sprawdziany są nam potrzebne

Daniel Castellani: Takie sprawdziany są nam potrzebne

fot. archiwum

Reprezentacja Polski A pokonała w drugim spotkaniu grupowym zespół Chin 3:1. Na pomeczowej konferencji przegrani nie mieli zbyt dużo do powiedzenia. Zadowoleni byli natomiast Michał Bąkiewicz, pełniący rolę kapitana, oraz Daniel Castellani.

Jianan Zhou, trener reprezentacji Chin: – Polska to znakomity zespół, którego nasza młoda drużyna nie zdołała pokonać. Mam jednak nadzieję, że uda nam się zagrać lepiej i wygramy mecz z Hiszpanią.

Shen Qiong, kapitan reprezentacji Chin: – Nie było dzisiaj u nas dobrze z kończeniem akcji z pierwszego ataku. Problemy mieliśmy również z przyjęciem. To były główne przyczyny przegranej.

Daniel Castellani, trener reprezentacji Polski: – Miałem okazję wypróbować kolejnych zawodników. Po turnieju chcę podać czternastkę, która będzie się przygotowywała do Mistrzostw Europy. Takie sprawdziany są nam bardzo potrzebne.Trener Castellani przyznał, że nawet takie spotkania jak to z Chinami dają mu wiele materiałów do analizy. Zapytany o zejście z boiska Łukasza Kadziewicza w połowie meczu odpowiedział: – Łukasz Kadziewicz poczuł podczas meczu ból w plecach i musiał opuścić parkiet. Trudno w tej chwili powiedzieć, na ile groźny jest ten uraz. Czekamy na diagnozę lekarską.

Szkoleniowiec przyznał, że póki co nie ma w głowie składu na ME. Póki co skupia się na meczu finałowym, który polski zespół zamierza wygrać. W tym spotkaniu powinniśmy zobaczyć już optymalny skład kadry.

Michał Bąkiewicz, kapitan reprezentacji Polski: – Bardzo się cieszymy z tego, że wystąpimy w niedzielę w meczu finałowym. W ostatnim okresie prezentujemy niezły poziom bez względu na to, w jakim składzie gramy. To na pewno nastraja optymistycznie przed czekającymi nas mistrzostwami Europy.


źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved