Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Zaskakujące decyzje Philippe Blaina

Zaskakujące decyzje Philippe Blaina

fot. archiwum

W ubiegły weekend reprezentacja Francji wywalczyła awans do Mistrzostw Świta. W najbliższą niedzielę trójkolorowi rozpoczną przygotowania do Mistrzostw Europy. Zaskakujące decyzje kadrowe podjął Philippe Blain powołując kadrę na turnej w Turcji.

Kwalifikacja zdobyta podczas turnieju w Gdyni z pewnością może cieszyć. Philippe Blain był jednak zawiedziony postawą swoich podopiecznych. – Jestem zadowolony jedynie z postawy Samuela Tuia. Zaprezentował się bardzo dobrze, podchodząc do każdego meczu z ogromną determinacją. Pozostali zawodnicy nie pokazali tego, dlatego jestem rozczarowany – przyznał po turnieju Blain. – Najważniejszy cel na ten rok został zrealizowany i to jest najważniejsze. Cieszyć może także, że doświadczeni gracze jak Antiga, Samica czy Le Marrec byli w dobrej formie – dodał.- Chciałem, dokonać zmian w funkcjonowaniu i składzie drużyny – przyznał Blain. W Turcji zabraknie Mariena Moreau i Emmanuela Ragondet. Do kadry powrócą Baptiste Geiler, Edouard Rowlandson i Jean-François ExigaZawodnicy ci odpoczywali po zmaganiach w Lidze Światowej – wyjaśnił szkoleniowiec Francuzów. – Jeśli chodzi o naszego kapitana, Olivera Kieffera, to leczy on kontuzję mięśni brzucha i zagra w Turcji – dodał Blain.

Na Czempionat Starego Kontynentu nie pojedzie także Loïc Le Marrec, który w Gdyni, po kontuzji Pierre Pujola, był jedynym rozgrywającym. Le Marrec zdecydował bowiem zakończyć karierę reprezentacyjną, a do Gdyni pojechał tylko ze względu na prośby trenera Blaina. – Po raz kolejny wykonał powierzone mu zadanie i był ważnym elementem drużyny – powiedział trener Trójkolorowych. Jego miejsce zajmie rozgrywający Toulouse, Toafa Takaniko. Przypomnijmy, że kilka dni temu potwierdziło się, że kontuzja Pierre Pujola jest na tyle poważna, że zawodnik nie będzie w stanie wystąpić w Mistrzostwach Europy. Jego miejsce zajął Yannick Bazin. Tym samym Trójkolorowych prowadzić będzie dwóch niezbyt doświadczonych na arenie międzynarodowej rozgrywających. – Drużyna składać będzie się z zawodników, którzy potwierdzili, że chcą być jej częścią t, sprawdzili się w niej i są odpowiedzialni za siebie i zespół – przyznał Blain. – Czas płynie. Będziemy starali się dobrze przygotować do Mistrzostw Europy .

Co ciekawe niemal cała kadra Trójkolorowych występuje na krajowych parkietach. Zaledwie 3 zawodników na co dzień gra poza granicami, z czego dwóch w poprzednim sezonie zobaczyć mogliśmy na polskich parkietach. Byli to przyjmujący – Stéphane Antiga oraz Guillaume Samica.Trójkolorowi wydają się być najgroźniejszymi rywalami grupowymi Polaków. Obydwie drużyny zmierzą się już w pierwszym meczu turnieju. Nie można lekceważyć także Niemców, którzy w tym sezonie spisują się znakomicie. Nie bez znaczenia będzie także fakt, iż szkoleniowcem naszych sąsiadów jest Raul Lozano. Groźni na swoim terenie zawsze są Turcy, którym pomagają ściany i kibice. Mistrzostwa Europy trwać będą w dniach 3-13.09.2009. Druzyny te będą rywalizować w grupie A, która swoje mecze rozgrywać będzie w Izmirze.

Skład reprezentacji Francji na Mistrzostwa Europy:

Przyjmujący:
Stéphane Antiga (Skra Bełchatów – POL)
Edouard Rowlandson (Sète -FRA)
Guillaume Samica (Panathinaikos Ateny – GRE )
Samuele Tuia (AS Cannes – FRA)

Środkowi:
Oliver Kieffer (Poitiers – FRA)
Jean-Philippe Sol (Poitiers- FRA)
Jean-Stéphane Tolar (Tourcoing – FRA)
Romain Vadeleux (Saint-Quentin – FRA)

Atakujący:
Baptiste Geiler (Sète – FRA)
Anthonin Rouzier (Poitiers – FRA)

Libero:
Hubert Henno (Yoga Forlě – ITA)
Jean-François Exiga (AS Cannes – FRA)

Rozgrywający:
Yannick Bazin (Paris – FRA)
Toafa Takaniko (Toulouse – FRA)

 

źródło: inf. własna, sports.fr, volley.asso.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved