Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Panie poza turniejem, Fijałek/Prudel wciąż w turnieju

World Tour: Panie poza turniejem, Fijałek/Prudel wciąż w turnieju

fot. archiwum

W Aland trwa World Tour. Niestety nie udało się Monice Brzostek i Karolinie Sowale pokonać Belgijek i zajęły 13. miejsce. Odpadli również Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. W turnieju wciąż walczą Fijałek i Prudel, którzy wygrali z mocną parą rosyjską.

Nasza jedyna para kobieca w turnieju – Monika Brzostek i Karolina Sowała po wczorajszej przegranej w pierwszej rundzie turnieju, odniosła dwa zwycięstwa. Najpierw nad Rosjankami, Boyko/Vasina, a nastepnie nad Brytyjkami Mullin/Dampney, z którymi zmierzyły się już w kwalifikacjach. Tym razem również wygrały i ponownie w tie-breaku.

Brzostek/Sowała – Boyko/Vasina 2:1
(21:11, 16:21, 15:10)

Brzostek/Sowała – Mullin/Dampney 2:1
(18:21, 21:15, 20:18)O godzinie 15:00 nasze reprezentantki podejmą parę belgijską Van Breedam/Mouha.

Pierwsza runda nie była szczęśliwa dla Polaków. Obie nasze męskie pary przegrały w pierwszej rundzie turnieju. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz nie dali rady słynnym Brazylijczykom Ricardo/Pedro przegrywając w dwóch setach.

Kądzioła/Szałankiewicz – Ricardo/Pedro 0:2
(15:21, 16:21)

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel trafili na zdolnych Estończyków Kais/Vesik. Nasi reprezentanci przegrali ten mecz do 17 i 14.

Fijałek/Prudel – Kais Kr./Vesik 0:2
(17:21, 14:21)

Kądzioła i Szałankiewicz musieli zatem walczyć o pozostanie w turnieju. Przyszło im grać z Hiszpanami, Mesa/Lario . Po wygranym do 23 secie, nasi reprezentanci przegrali drugiego do 20. Tie – break był równie wyrównany, jednak do Hiszpanie minimalnie wygrali. Niestety nasza dwójka pożegnała się w ten sposób z turniejem.

Mesa/Lario – Kądzioła/Szałankiewicz 2:1
(23:25, 22:20, 15:12)

Doskonale jednak zaprezentowała się nasza druga męska para w turnieju głównym. Po przegranej z Estończykami, Fijałek i Prudel trafili na silnych Rosjan – Barsouka i Kolodinskiego , którzy wygrali ostatni World Tour w Kristiansand. O dziwo, nasi reprezentanci wygrali to spotkanie i to w dwóch setach. Uradowani Polacy jutro podejmą parę brazylijską – Benjamin/Franco .

Barsouk/Kolodinsky – Fijałek/Prudel 0:2
(17:21, 22:24)

Niestety nie udało się naszej jedynej parze żeńskiej w turnieju głównym. Monika Brzostek i Karolina Sowała , mimo starań, przegrały z zawodniczkami z Belgii w dwóch setach. Dziewczyny jednak zajęły 13. miejsce w turnieju, co na pewno jest dla nich sporym sukcesem.

Brzostek/Sowała – Van Breedam/Mouha 0:2
(18:21, 15:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved