Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Szeroka kadra Francuzek na Mistrzostwa Europy

Szeroka kadra Francuzek na Mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Po okresie przygotowań siłowych w Morzinie, Francuzki przenoszą się do Saint-Dié-des-Vosges, gdzie rozegrają mecze sparingowe z Belgią. Do zbliżających się Mistrzostw Europy pod okiem Fabrice Viala przygotowuje się obecnie szesnastoosobowa kadra.

Podobnie jak męska reprezentacja, także i żeńska przygotowania rozpoczęła na początku maja. W międzyczasie Francuzki walczyły w Rzeszowie o kwalifikację do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Japonii. – Sezon jest długi, ale dobry dla nas. Przede wszystkim udało nam się zrealizować cel postawiony w Lidze Europejskiej – awans do Final Four – przyznał szkoleniowiec Trójkolorowych, Fabrice Vial .

W tym roku Francuzki czeka jeszcze jeden ważny turniej – Mistrzostwa Europy. Walczyć one będą w grupie B, która swoje mecze rozgrywać będzie we Wrocławiu. Ich przeciwniczki to Turczynki, Włoszki i Niemki. Dla trenera trójkolorowych jednak to nie dobry występ na Mistrzostwach jest celem na ten rok – W tym sezonie chcemy wyselekcjonować grupę 18-19 zawodniczek, które będą stanowić trzon drużyny. Nie oszukujmy się, nie mam zbyt dużego wyboru. Kadra ta będzie się przygotowywać w sezonie 2010 i 2011 – wyjaśnił trener Trójkolorowych.

Nie oznacza to jednak, że Francuzki „odpuszczają" zbliżające się Mistrzostwa Europy. Świadczyć może o tym choćby fakt, iż w kadrze znalazły się doświadczona Jelena Lozancic oraz, wracająca po urlopie macierzyńskim, Séverine Szewczyk . Ich doświadczenie z pewnością przyda się zwłaszcza, że spore zmiany zaszły na rozegraniu. W miejsce Armelle Faesch powołana została Mallory Steux oraz juniorka Félicia Ménara . Bardzo pochlebnie o młodej rozgrywającej wypowiada się trener Vial – Ta zawodniczka może wiele wnieść do reprezentacji . Do kadry seniorek młoda siatkarka przyjedzie prosto ze zgrupowania reprezentacji juniorek.Od zeszłej soboty trwa zgrupowanie w Saint-Dié-des-Vosges. Zawodniczki przebywać będą tam do 24 sierpnia. Na zakończenie, 22 i 23, rozegrane zostaną dwa mecze sparingowe z reprezentacją Belgii . Obie drużyny zmierzyły się podczas turnieju kwalifikacyjnego w Rzeszowie do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Górą były wtedy Belgijki, zwyciężając 3:1. Kilka dni później, 25 i 28 sierpnia Francuzki rozegrają w Opawie mecze towarzyskie z reprezentacją Czech . W planach są także spotkania z Białorusią . Rozegrane zostaną 31 sierpnia i 11 września. Formę podopiecznych Fabrice Vial sprawdzą także Słowaczki , z którymi zaplanowane są trzy mecze kontrolne (2 września – Monako, 4 września – Cogolin i 5 września – Cannet). Do Polski ekipa Trójkolorowych przyleci 23 września, by od 25 rozpocząć zmagania w Mistrzostwach Europy.


Szeroka kadra Francji przygotowująca się do Mistrzostw Europy:

Środkowe :
Christina Bauer (ASPTT Mulhouse)
Myriam Kloster (ASPTT Mulhouse)
Jelena Lozancic (Panathinaïkos Athènes)
Maéva Orle (IFVB – Plessis Robinson)
Pauline Soullard (Melun Val de Seine La Rochette)

Atakujące/przyjmujące:
Alexia Djilali (ASPTT Mulhouse)
Véronika Hudima (RC Cannes)
Séverine Liénard (VT Aurubis Hambourg)
Amandine Mauricette (Melun Val de Seine La Rochette)
Anna Rybaczewski (RC Cannes)
Séverine Szewczyk (Calais)

Rozgrywające:
Armelle Faesch (ASPTT Mulhouse)
Mallory Steux (RC Villebon 91)
Félicia Ménara (IFVB – RC Villebon 91)

Libero:
Déborah Ortschitt (ASPTT Mulhouse)
Estelle Quérard (ES Cannet – Rocheville VB)

źródło: inf. własna, volley.asso.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved