Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Paweł Zagumny: Woicki zasługuje na Mistrzostwa Europy

Paweł Zagumny: Woicki zasługuje na Mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Reprezentacja Polski pokonała w pierwszym spotkaniu Memoriału Huberta Wagnera w Łodzi Hiszpanię 3:1. Jednak o dziwo kapitan reprezentacji Polski, Paweł Zagumny, nie był kluczową postacią tego spotkania. Większość spotkania spędził na ławce rezerwowych.

Popularny „Guma" pojawił się na boisku w podstawowej szóstce kadry trenera Castellaniego , jednak dość szybko zastąpił go Paweł Woicki, który rozegrał bardzo dobre zawody. – To mój pierwszy mecz w tej hali – powiedział po meczu Zagumny. – Jest ona bardzo duża, więc potrzeba czasu aby grać w niej na sto procent swoich możliwości – tłumaczył. Jak wiadomo, debiut tej hali był podczas meczów Ligi Światowej z Brazylią, w której Zagumny nie występował. – Było widać, że większość kadrowiczów miała okazję już trenować i zagrać mecz w tej hali.

Miejsce w drużynie Zagumnego jest pewne. To on będzie pierwszym rozgrywającym. Trwa jednak rywalizacja o miejsce dla drugiego „sypacza". – Nie grałem dziś najlepiej, więc trener zdecydował się na zmianę – powiedział po meczu Zagumny. – Paweł Woicki dobrze sobie poradził, uspokoił grę i poprowadził drużynę do zwycięstwa – chwalił swojego reprezentacyjnego kolegę.

Wszystkie decyzje odnośnie kadry podejmuje sztab szkoleniowy, ale moim zdaniem w obecnej chwili Paweł Woicki udowadnia, że zasługuje na wyjazd do Turcji na mistrzostwa Europy – skwitował Zagumny. – Dziś i podczas zeszłotygodniowych eliminacji w Gdyni pokazał, że warto na niego stawiać. Jednak tak jak powiedziałem, to trenerzy zadecydują ,który z dwójki Woicki-Łomacz pojedzie do Turcji. Ja jestem przekonany, że decyzja szkoleniowców będzie słuszna – ocenił na koniec rozmowy „Guma". 

*rozmawiał Michał Błaszczak (Zagumny.pl)


źródło: inf. własna, zagumny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved