Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zagumny: Będziemy szlifować naszą grę

Paweł Zagumny: Będziemy szlifować naszą grę

fot. archiwum

Dziś rozpoczyna się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W swoim pierwszym meczu Polska podejmie Hiszpanię. Zawodnicy do turnieju podchodzą jednak z pewnym dystansem. - Nie jest to prestiżowy turniej - zauważył kapitan reprezentacji Polski, Paweł Zagumny.

Jak dotąd byłeś uczestnikiem chyba każdego memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jak wspominasz poprzednie edycje?

Paweł Zagumny:Faktycznie, w większości grałem. Turniej jak turniej – nie podchodzę do tego z jakimś większym sentymentem. Z pewnością jest to dobra impreza, która pomaga przygotować zespół do ważniejszych rozgrywek.

Czyli dla zawodników nie jest to jakiś prestiżowy turniej, raczej wyłącznie towarzyski?Nie może być to jakiś prestiżowy turniej, z tego względu, że zaraz są mistrzostwa Europy, w których przecież zagramy. Na memoriał Wagnera jedziemy przede wszystkim podszlifować różne elementy gry. Trener chce przygotować zespół jak najlepiej do ważniejszych imprez, w tym wypadku właśnie do mistrzostw Europy.

Jednak obsada turnieju jest imponująca. Przyjadą najlepsze reprezentacje Europy w swoich najlepszych składach…

Na pewno fajnie będzie zagrać z najlepszymi drużynami w Europie. Jak wiadomo, jeśli mamy się przygotowywać, to lepiej odbywać sparingi z lepszymi drużynami, niż słabymi.

Jak oceniasz szanse naszego zespołu w memoriale?

Ciężko mi powiedzieć. Dopóki się nie rozpoczną mecze, wszyscy mają równe szanse. Na pewno nie stoimy na straconej pozycji , a przy odrobinie szczęścia i oczywiście dobrej grze możemy wygrać ten turniej.

Czyli zagracie na 100% swoich możliwości?

Jeśli już gramy, staramy się grać jak najlepiej, więc zawsze gramy na tyle, na ile pozwala nasza dyspozycja.

W tym roku memoriał przeniósł się do Łodzi. Jak oceniasz to posunięcie?

Myślę, że od czasu do czasu potrzebna jest zmiana miasta. Organizacja, podobnie jak w Olsztynie, będzie stała na dobrym poziomie. Organizatorami są ci sami ludzie, z wyjątkiem tego, że zagramy w Łodzi.

Wierzysz w powrót turnieju do jego „ojczyzny", czyli Olsztyna?

Czy będzie to Łódź, czy Olsztyn, czy inne miasto – obojętne. Jak już mówiłem, potrzebna jest czasem zmiana klimatu, hali.

Ostatnio wspominałeś z Piotrem Gruszką, że podczas towarzyskich turniejów przytrafiają się wam kontuzje. Jak się więc czujesz przed tym turniejem?

Czuję się dobrze. Odpoczynek pozwolił mi zregenerować siły i powrócić do siatkówki. Miejmy nadzieję, że tym razem obędzie się bez żadnych kontuzji.

Rozmawiał Maciej Nowocień (Zagumny.pl/Strefa Siatkówki)


źródło: inf. własna, zagumny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved