Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Masny: Musimy jeszcze wiele poprawić

Michał Masny: Musimy jeszcze wiele poprawić

fot. archiwum

Reprezentacji Słowacji nie udało się wywalczyć kwalifikacji na mistrzostwa świata. W gdyńskim turnieju zajęła trzecie miejsce, pokonując tylko Słowenię 3:2. Jednak we wrześniu będzie miała szansę na pokazanie się z lepszej strony podczas mistrzostw Europy.

Do tej pory reprezentacja Słowacji w czempionacie Starego Kontynentu uczestniczyła czterokrotnie nie odnosząc większych sukcesów. Najlepszy występ zanotowała podczas debiutu w 1997 roku, zajmując ósme miejsce. Teraz staje przed nią szansa na poprawę tego rezultatu.

– Już we wrześniu lecimy do Turcji i niestety po tym turnieju widzimy, że nasza dyspozycja nie jest jeszcze taka jak być powinna. Gdyńskiego turnieju nie zapiszemy do najlepszych, dlatego z pewną obawą czekamy na to, co przyniosą wrześniowe mistrzostwa – powiedział kapitan Słowacji Michał Masny . Podczas zawodów w Gdyni ciężko było w skazać element, który wyróżniałby reprezentację trenera Zaniniego.

-Zdajemy sobie sprawę, że musimy jeszcze wiele poprawić. Jakie dokładnie elementy? Szczerze? Uważam, że wszystkie. Najwięcej jednak czasu powinniśmy pracować nad blokiem, atakiem i zagrywką. Na szczęście do rozpoczęcia zmagań w Izmirze mamy jeszcze trochę czasu i wykorzystamy go w pełni na treningi. Zrobimy wszystko, żeby powrócić do wysokiej formy, bo tylko tak będziemy mieli jakiekolwiek szanse na awans do kolejnego etapu tych rozgrywek – twierdzi Masny.*Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved