Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Wika obserwowany przez trenera Castellaniego

Marcin Wika obserwowany przez trenera Castellaniego

fot. archiwum

Już tylko dwa tygodnie pozostają do rozpoczęcia mistrzostw Europy w Izmirze. Dla siatkarzy reprezentacji Polski ostatnim sprawdzianem będzie rozpoczynający się dziś w Łodzi Memoriał Huberta Wagnera.

Szczególnie obserwowany przez trenera Daniela Castellaniego będzie Marcin Wika , który ma szansę znaleźć się w kadrze, ale sam nie wie, na co go stać po kontuzji.

– Już zdecydowaliśmy, że do Turcji pojedzie czternastu zawodników. Na pewno dwóch libero, ale nie jesteśmy jeszcze pewni, na którą pozycję weźmiemy dodatkowego siatkarza. Prawdopodobnie pojedzie jednak pięciu przyjmujących – mówił „PS" trener Castellani . Jeśli tak rzeczywiście będzie, w składzie znajdzie się zapewne Marcin Wika, który latem był kontuzjowany i teraz wraca do zdrowia.

Opublikowany dopiero kilkanaście dni temu przepis CEV, pozwalający na zgłoszenie do mistrzostw Europy czternastu siatkarzy, jest dla biało- czerwonych niczym zbawienie. W klasycznej kadrze jest miejsce dla dwunastu: dwóch rozgrywających i atakujących, trzech środkowych, czterech przyjmujących i libero. Teraz libero musi być dwóch- wreszcie nie będzie już rywalizacji Piotra Gacka z Krzysztofem Ignaczakiem- ale jedno miejsce można zagospodarować dowolnie.Castellani postawi zapewne na dodatkowego przyjmującego, tym bardziej że właśnie na tej pozycji nasza drużyna ma największe problemy po kontuzjach Michała Winiarskiego i Sebastiana Świderskiego .

Pewne miejsce w dwunastce na mistrzostwa Europy mają Bartosz Kurek i Zbigniew Bartman , a także Michałowie: Bąkiewicz i Ruciak . To właśnie alternatywą dla któregoś z dwóch ostatnich zawodników ma być teraz Wika.

*Więcej w czwartkowym "Przeglądzie Sportowym"

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved