Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Konferencja prasowa po meczu Polska-Hiszpania

Konferencja prasowa po meczu Polska-Hiszpania

fot. archiwum

Polacy zadowoleni z inauguracyjnego zwycięstwa nad aktualnymi Mistrzami Europy, Hiszpanie nie załamują rąk i komplementują reprezentację Polski. Tak w skrócie można opisać wypowiedzi trenerów i kapitanów drużyn, które zmierzyły się w meczu w ramach kolejnej edycji Memoriału Hubera Jerzego Wagnera.

Paweł Zagumny Mecz może nie był porywającym widowiskiem, ale zostawiliśmy na parkiecie dużo zdrowia. Zwycięstwo nad Hiszpanią cieszy. Może nie do końca zdążyliśmy zregenerować się w ciągu 4 dni (po turnieju kwalifikacyjnym do MŚ – red.), ale udało się wygrać i to jest pozytywny objaw.

Julio VelascoNie mogę być zły na grę moich zawodników, zważywszy z jednej strony na czas jaki spędziliśmy na hali od przyjazdu do Polski, a z drugiej strony biorąc pod uwagę kontuzje w naszym zespole. Z urazami zmaga się między innymi Guillermo Falasca. Dzisiaj gra Polski wyglądała dobrze, szczególnie wejście Piotra Gruszki znacznie poprawiło wartość ataku i grę całej drużyny. Był to zdecydowanie kluczowy moment w meczu. Gratuluję Polakom zwycięstwa.

Miguel Angel FalascaBardzo się cieszymy, że mogliśmy zagrać z tak silną drużyną jaką jest reprezentacja Polski. To jeden z głównych faworytów nadchodzących mistrzostw Europy. My jednak jesteśmy optymistycznie nastawieni i wierzymy, że jest możliwe powtórzenie naszego wyniku z poprzedniego czempionatu. Dziś rzeczywiście widać było kontuzję Guillermo, który wszedł bardzo mocno w mecz, a im dłużej trwało spotkanie, tym słabsza była jego postawa . – Falasca zapytany o swojego klubowego kolegę Bartosza Kurka i jego postępy od zakończenia sezonu ligowego powiedział – Byłem rzeczywiście bardzo pozytywnie zaskoczony formą Bartka. To świetny zawodnik i z pewnością reprezentacja Polski będzie z niego miała dużo pożytku. Znam już jednak trochę polskie realia i polskie dziennikarstwo sportowe, więc chciałbym zaapelować, żeby oszczędzić Bartka, kiedy przydarzą mu się słabsze mecze, a takie z pewnością nastąpią, bo jest to nieuniknione.Daniel CastellaniTo bardzo ważne, że mogliśmy zagrać taki mecz, szczególnie mając na względzie ogrywanie młodych zawodników, których jest kilku w kadrze. Cieszę się, że wygraliśmy i w następnych meczach również postaramy się pokazać dobrej strony. Kolejne dni będą też następnymi okazjami do nabierania doświadczenia przez młodzież.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved