Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joker-Mekro Świecie kontynuuje zwycięską passę

Joker-Mekro Świecie kontynuuje zwycięską passę

fot. archiwum

Siatkarki Jokera-Mekro Świecie rozegrały dwa sparingi na obozie w Iławie. Oba zakończyły się zdecydowanymi zwycięstwami. W czwartek zakończy się jedenastodniowy obóz, podczas którego zawodniczki Jokera-Mekro trenowały nawet trzy razy dziennie.

Widać już zmęczenie u dziewczyn – informuje trener Andrzej Nadolny.Ale to zrozumiałe. Jestem z ich zaangażowania bardzo zadowolony. Żadna się nie oszczędzała podczas wyczerpujących zajęć.

Jokerki rozegrały też dwa sparingi. Najpierw zmierzyły się z miejscowym MKS "Dutar Zryw Volley" (III liga), a następnie z II-ligową Gedanią Gdańsk. W obu spotkaniach Joker-Mekro wygrał po 4:0. Siatkarki ze Świecia górowały nad rywalkami w każdym secie wygrywając je zdecydowanie.

Cieszy zwłaszcza zwycięstwo z Gedanią Gdańsk, z którą świecianki niebawem zagrają w lidze, ale… – Gedania w Iławie przebywa w młodzieżowym składzie – wyjaśnia trener Nadolny. – Zawodniczki bardziej doświadczone, które w ubiegłym sezonie grały w II lidze, trenują obecnie z pierwszą, ekstraligową drużyną.Jokerki w Iławie kontynuują zwycięską passę zapoczątkowaną w lutym. W czwartek Joker-Mekro na zakończenie zgrupowania rozegra rewanżowy sparing ze Zrywem.

Szukanie "szóstki"

W obu meczach kontrolnych szkoleniowiec szukał optymalnego ustawienia. – Powoli rysuje się skład pierwszej "szóstki", ale za wcześnie by zdradzać personalia – twierdzi Andrzej Nadolny. – Przed nami jeszcze kolejne sparingi i turnieje, więc póki co wszystkie zawodniczki mają równe szanse, żeby w niej się znaleźć. Bardzo dobre wrażenie robi Ania Hohn, która ostatnio do nas dołączyła. Potrzebna nam była taka atakująca.

Nadal największym problemem jest druga rozgrywająca. Pierwszą jest Kasia Wenerska, która jednak musi mieć wartościową zmienniczkę. Sezon jest długi, a Kasię, podobnie jak w ubiegłym sezonie, czeka gra również w lidze kadetek i juniorek.

Nie jest łatwo znaleźć wartościową rozgrywającą – twierdzi Andrzej Nadolny. – Rozmawiałem z kilkoma dziewczynami, ale miały one przerwę w treningach i boją się wyzwania jakim jest gra w II lidze.

W Iławie na tę pozycję przymierzana jest Małgorzata Kolanowska. Jednak ona dobrze sprawdza się też jako libero. Ma przede wszystkim większe doświadczenie niż Marta Starszak, która była libero w III lidze. Kandydatką na rozgrywającą pozostaje też Joanna Święcicka, która ze względu na pracę nie pojechała do Iławy.

Inauguracja w Świeciu?

Nadal Polski Związek Piłki Siatkowej nie opublikował terminarza II ligi.

W Warszawie zapewnili mnie, że jako beniaminek pierwszy mecz zagramy we własnej hali. Z drabinki z przydzielonymi numerami poszczególnym drużynom wychodzi, że naszym rywalem powinien być Zawisza Sulechów, ale to tylko moje przypuszczenia – dodaje Andrzej Nadolny.

Autorem tekstu jest Sławomir Wojciechowski

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved