Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar zagra z Duklą Liberec

Jadar zagra z Duklą Liberec

fot. archiwum

Praca nad siłą i wytrzymałością jest najbardziej żmudną w trakcie okresu przygotowawczego. Nic więc dziwnego, że trener radomskich siatkarzy Jan Such funduje swoim podopiecznym jak największą liczbę przerywników. Mecz z Duklą Liberec, 16-krotnym mistrzem Czech będzie tylko jednym z nich.

Gdy w ubiegłym tygodniu pojawiła się szansa na rozegranie pojedynków z Duklą, trener Jadaru Jan Such nie krył swojego zadowolenia. – Przyjęcie zaproszenia przez tak mocnych rywali było sporym sukcesem. Będzie to bowiem wspaniały element na rozpoczęcie pracy nad techniką – tłumaczył. Nic więc dziwnego, że swoim podopiecznym zaaplikował w tym tygodniu dwa treningi w szóstkach pod siatką. – Będą one co raz częściej jednym z punktów naszych zajęć. Teraz jeszcze dużo czasu spędzamy na siłowni. Ale zapewniam, że nie jest to czas zmarnowany – podkreśla.

Szkoleniowiec podkreśla, że z powodu braku świeżości i szybkości, piątkowe spotkanie może znacznie odbiegać od tych, które kibice Jadaru przywykli oglądać w PlusLidze. Zapewnia jednak, że siatkarze nadrobią wszelkie braki zagraniami taktycznymi. Pojedynek będzie również okazją zaprezentowania się radomskim fanom na parkiecie w barwach Jadaru dla Michała Kaczmarka , Roberta Prygla czy Grzegorza Szumielewicza . W konfrontacji na pewno udziału nie wezmą Grzegorz Kosok , Adrian Stańczak oraz Maciej Pawliński . Powyższa trójka siatkarzy w tej chwili wraz z bezpośrednim zapleczem kadry Polski występuje w Memoriale Huberta Wagnera.

Co ciekawe, podczas piątkowej konfrontacji na przyjęciu przed radomskimi kibicami wystąpi Wojciech Żaliński . Po pobycie w jednej z włoskich klinik i wyleczeniu kontuzji barku coraz częściej zawodnik decyduje się na ataki. Nie mają one jednak takiej skuteczności, jaką zawodnik chciałby prezentować w sezonie ligowym. Such: – Na wszystko przyjdzie czas. W takich sytuacjach pośpiech jest niewskazany, bowiem może przyczynić się tylko do kłopotów.Spotkanie odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Początek, godz. 18.

autor tekstu: Michał Podlewski

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved