Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Grzegorz Ryś: Powalczymy o jak najlepszy wynik

Grzegorz Ryś: Powalczymy o jak najlepszy wynik

fot. archiwum

Trener reprezentacji Polski kadetów - Grzegorz Ryś podał nazwiska dwunastu zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata do Włoch (28 sierpnia - 6 września). - Wybór nie był łatwy, dylematy mieliśmy naprawdę spore - przyznał szkoleniowiec.

Chłopcy walczyli o te miejsca bardzo zacięcie, a poziom rywalizacji był wyjątkowo wyrównany. Sztab szkoleniowy musiał poświęcić dużo czasu na analizy, dyskusje, żeby podjąć najwłaściwsze decyzje – tłumaczy Grzegorz Ryś.Ostatecznie stwierdziliśmy, że na dzień dzisiejszy jest to najmocniejsze zestawienie na mistrzostwa świata – dodaje.

Reprezentacja Polski w ramach grupy D rywalizować będzie na mistrzostwach świata z drużynami Brazylii, Rosji oraz Indii. Jak twierdzi Grzegorz Ryś, przed jego podopiecznymi ciężkie zdanie, bo przeciwnicy do łatwych nie należą.

Wyjście z grupy i awans do kolejnej rundy jest takim planem minimum. Zdaje sobie jednak sprawę, że łatwo nie będzie. Takie zespoły jak Brazylia czy Rosja zawsze zaliczane są do światowej czołówki. Z drużyną Indii też na pewno czeka nas trudna konfrontacja. Jesteśmy jednak bojowo nastawieni i na pewno powalczymy o jak najlepszy wynik – zapewnia trener polskich kadetów.Grzegorz Ryś podkreślił, że na etapie kadeta chodzi głównie o naukę, nabieranie doświadczenia oraz „wchodzenie" w wielkie imprezy. – Będzie to pierwsza konfrontacja tego rocznika w gronie zespołów na mistrzostwach świata. Sam jestem ciekaw, jak chłopcy wypadną w tej rywalizacji. Dla mnie najważniejsze będzie, żeby podjęli walkę, a przede wszystkim, żeby szlifowali swoje umiejętności.

Kadra kadetów na MŚ:

Rozgrywający: Tomasz Kowalski, Patryk Szczurek
Środkowi: Tomasz Kalembka, Piotr Hain, Dawid Dryja
Atakujący: Miłosz Hebda, Mateusz Piotrowski
Przyjmujący: Adrian Buchowski, Mateusz Mika, Wojciech Ferens, Kamil Długosz
Libero: Bartosz Kaczmarek

Rozmawiała Aneta Stożek

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved