Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delektę czeka sparingowy maraton

Delektę czeka sparingowy maraton

fot. archiwum

Przygotowania do sezonu trwają, co odczuli  siatkarze z Bydgoszczy. Pobudka o 7.30 i bieg na dystansie pięciu kilometrów. Tak wygląda co drugi poranek siatkarzy Delekty, którzy od poniedziałku w podrzeszowskiej Kielnarowej przygotowują się do sezonu.

Trener Waldemar Wspaniały ma do dyspozycji 15 siatkarzy z pierwszego i drugiego zespołu. – W sumie to wszystkie dni są podobne do siebie. Mamy sporo treningów na sali, siłowni i w terenie. Nie ma jednak co narzekać, bo nie przyjechaliśmy tu odpoczywać, tylko ciężko pracować – mówi szkoleniowiec bydgoszczan.

W Kielnarowej nie ma on do dyspozycji trzech podstawowych siatkarzy- Piotra Gruszki , Pawła Woickiego i Słowaka Martina Sopko .

Wszyscy oni przygotowują się ze swoimi reprezentacjami do wrześniowych mistrzostw Europy. – Są na zupełnie innym etapie przygotowań niż my, ale najważniejsze, że ciężko pracują, i gdy do nas dołączą, to nie będą mieć żadnych zaległości – dodaje Wspaniały.Szkoleniowca Delekty czeka przed obecnym sezonem spore wyzwanie. Musi on praktycznie od nowa zbudować zespół. W przerwie letniej w drużynie pojawiło się bowiem aż sześciu nowych siatkarzy.

– Jestem trenerem od 30 lat i nie raz stawałem przed takim zadaniem. Do tej pory mi się to udawało i nie widzę powodów, by miało się to zmienić – tłumaczy Wspaniały.

Drużyna zgrywać się będzie podczas spotkań towarzyskich, które Delecta rozegra już w Kielnarowej, gdzie zmierzy się z Treflem Gdańsk.

Prawdziwy jednak maraton sparingów czeka bydgoszczan we wrześniu i na początku października. Rozpocznie się on turniejem w Ełku (11-13 września), a zakończy w Bydgoszczy imprezą z okazji 60-lecia klubu Chemik. Wiadomo, że rywalem naszej drużyny będą tam Trefl Gdańsk i AZS Olsztyn. Trwają poszukiwania czwartej ekipy.

– To bardzo dobrze, że tyle tego będzie. Żaden trening nie da nam tak dużo jak mecz. Im więcej będziemy ich grali przed sezonem, tym lepiej przygotujemy się do ligi – tłumaczy kadrowicz Piotr Gruszka , który w poniedziałek oficjalnie zaprezentowany został jako zawodnik Delekty.

źródło: Gazeta Wyborcza, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved