Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Orzeł Międzyrzecz szuka pomocy w sądzie

Orzeł Międzyrzecz szuka pomocy w sądzie

fot. archiwum

W najbliższy poniedziałek zapadnie decyzja w sprawie przyszłości pierwszoligowych klubów z Międzyrzecza i Piły. Przypadkami Orła AZS AWF oraz Jokera ma się zająć Sąd Polubowny przy PZPS. Jak na razie terminarz rozgrywek I ligi nie uwzględnia obu drużyn.

"W ubiegłą środę wystąpiliśmy z oficjalnym, mocno udokumentowanym wnioskiem o przywrócenie nas do struktur związku i dopuszczenie do rozgrywek zaplecza ekstraklasy. Wiem, że to samo zrobili szefowie klubu z Piły " – mówi prezes Orła AZS AWF Andrzej Kaczmarek."Jeśli działacze PZPS nie zechcą załatwić sprawy w swoim gronie, to pójdziemy ze skargą do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl".

Dzięki porozumieniu z komisarycznym burmistrzem Międzyrzecza Marianem Sierpatowskim, 10 sierpnia na konto klubu wpłynęło ostatnie 200 tys. zł z tegorocznej dotacji. Jeszcze tego samego dnia Orzeł uregulował dług wobec PZPS, wynoszący 24.194 zł. Wcześniej, 15 lipca, działacze przekazali centrali i Lubuskiemu OZPS 4,2 tys. zł różnych opłat za zgłoszenie drużyny do nowych rozgrywek.

"Ustaliliśmy z panem Sierpatowskim, że na nowy sezon otrzymamy z miejskiego budżetu 700 tys. zł. Najpierw 300 tys. do końca bieżącego roku, a potem 400 tys. na dokończenie rozgrywek" – dodaje Kaczmarek."We własnym zakresie zdobędziemy od sponsorów kolejne 100 tys. zł. Nie ukrywam, że mamy jeszcze 50 tys. zł zobowiązań wobec zawodników za poprzedni sezon. Ale na pewno uporamy się i z tymi należnościami."Międzyrzeccy kibice nie przyjmują do wiadomości decyzji zarządu PZPS o wykluczeniu Orła ze struktur związku. – "Nasze miasto przez pół roku funkcjonowało bez władz. Klub nie może być karany za finansowe zatory, które powstały nie z jego winy" – argumentują.

Na oficjalnej stronie internetowej PZPS pojawił się terminarz rozgrywek pierwszej ligi na sezon 2009/2010, w którym miejsce międzyrzeczan i pilan zajęły AZS PWSZ Nysa oraz Morze Bałtyk Szczecin. – Na razie to tylko projekt – twierdzi z przekonaniem kierownik ,,Orłów” Maciej Nowak."Według nas grupa zostanie rozszerzona do 13 zespołów. Związek nie ma innej możliwości, by wyjść z całego zamieszania z twarzą."

Podobnie uważają trenerzy: Andrzej Stanulewicz i jego asystent Janusz Malinowski. W ubiegły poniedziałek rozpoczęli z 16 zawodnikami przygotowania do nowego sezonu. – Obecny skład nie jest słabszy od tego, który wiosną bił się w play offach o awans do ekstraklasy – przekonuje pierwszy szkoleniowiec. – "Będziemy chcieli powtórzyć tamten wynik, w najgorszym wypadku uplasować się w czołowej szóstce."

Międzyrzeczanie aż do rozpoczęcia ligowych zmagań będą trenowali na własnych obiektach. We wrześniu czeka ich kilka sparingów i trzy turnieje: 5-6 w Babimoście, 12-13 w swojej hali (memoriał Dziekanowskiego i Pajora) oraz 19-20 w Gorzowie (memoriał Świątkiewicza).

W kadrze Orła AZS AWF znajduje się ośmiu siatkarzy z poprzedniego sezonu: Maciej Fijałek, Krzysztof Hajbowicz, Michał Jakubczak, Patryk Kabziński, Daniel Mróz, Mariusz Szulikowski, Konrad Grześkowiak i Marcin Kaptur. Dołączyło do nich ośmiu nowych: środkowi – Jarosław Stancelewski (poprzednio Trefl Gdańsk), Adam Michalski (MCKiS PKE Energetyk Jaworzno), Jakub Kowalczyk (AZS PWSZ Nysa) i Piotr Świerżewski (MDK Warszawa), przyjmujący – Rafał Matusiak (Pronar Parkiet Hajnówka) i Dominik Żmuda (Siatkarz Pamapol Wieluń), atakujący Patryk Strzeżek (Asseco Resovia Rzeszów) oraz rozgrywający Dawid Drużga (Volley Rybnik).

"Trzon ekipy mieszka w Międzyrzeczu. Z Gorzowa dojeżdżam tylko ja, nasz nowy masażysta Kazimierz Lalko i trzech zawodników" – informuje Stanulewicz. – "Trenujemy bardzo solidnie, dwa razy dziennie od poniedziałku do soboty. Po przygotowaniach grupa zostanie ograniczona do 14 siatkarzy."

Autor: Robert Gorbat

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved