Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Organika Budowlani trenuje w komplecie

Organika Budowlani trenuje w komplecie

fot. archiwum

Drużyna Organiki Budowlani pojawiła się we wtorek w nowych strojach włoskiej firmy "Macron", oczywiście w biało-niebieskich barwach. Logo "Macron" będzie w tym sezonie na koszulkach i dresach łódzkich siatkarek obok logo Organiki i emblematu Budowlanych.

Drużyna w komplecie, budżet dopięty, przygotowania w toku, optymizm na twarzach, więc tylko grać – mówi menedżer Marcin Chudzik. Na pewno mamy ciekawy, perspektywiczny zespół.

Humory dopisywały siatkarkom. Widać, że dobrze czują się w zespole nowe z Brazylijką Michelą Teixeirą, która najpóźniej dołączyła do koleżanek.

Nie mówię dobrze po polsku – powiedziała Michela… poprawną polszczyzną. – Jestem od niedawna w drużynie, nie poznałam jeszcze wszystkich koleżanek, ale bardzo się cieszę, że trafiłam do Łodzi. Czuję, że możemy daleko zajść w lidze.Zespół pnie się rewelacyjnie w górę, od trzeciej ligi i to był jeden z argumentów, który skłonił mnie do związania się z Łodzią – dodała Dominika Koczorowska.Ambitne, fajne dziewczyny, fajni trenerzy i bliżej domu, bo pochodzę z poznańskiego.

Już w czwartek na zgrupowanie szerokiej kadry trenera Jerzego Matlaka wyjeżdża Katarzyna Zaroślińska, która walczy o miejsce w drużynie na łódzkie mistrzostwa Europy. Ostatnio trenowała pod okiem asystenta Adama Grabowskiego, a oprócz niej kandydatkami na zmienniczkę atakującej Joanny KaczorKatarzyna Konieczna i Natalia Bamber.

Szansa jest, choć konkurentki bardzo mocne – mówi Zaroślińska. – Jeśli trener Matlak mnie nie wybierze do składu, to od razu będę mogła skoncentrować się na przygotowaniach drużyny klubowej. Łódź bardzo mi się podoba, jest tu perspektywiczny klub i trener, z którym pracowałam i którego cenię.

Trener Wiesław Popik ocenił przygotowania. – W Kielnarowej wykonaliśmy wszystko, co sobie założyliśmy – mówi Popik. – Chcemy grać dobrą, skuteczną siatkówkę. Naszym atutem powinna być jedność zespołu, a z elementów technicznych przyjęcie zagrywki, bo mamy Texeirę i Gosię Niemczyk.

Kapitan zespołu Małgorzata Niemczyk trenuje na pełnych obrotach, a to znak, że i w tym sezonie pomoże koleżankom, choć sama jeszcze nie składa takiej deklaracji. – O drużynie więcej będzie można powiedzieć, jak wejdziemy w kolejną fazę przygotowań – powiedziała Niemczyk. – Zobaczymy, jak zespół walczy, jakie jest zaangażowanie w poszczególne elementy gry, jak reaguje na rozmaite sytuacje boiskowe.

Autorem tekstu jest Marek Kondraciuk – Dziennik Łódzki

źródło: Dziennik Łódzki, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved