Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Nikołaj Karpol objął posadę trenera Białorusinek

Nikołaj Karpol objął posadę trenera Białorusinek

fot. archiwum

Legenda rosyjskiej i światowej siatkówki - Nikołaj Karpol - został nowym trenerem żeńskiej reprezentacji Białorusi. Charyzmatyczny szkoleniowiec ma na koncie złote medale olimpijskie w 1980 i 1988 roku z zespołem ZSRR.

Po raz pierwszy Nikołaj Karpol został trenerem Rosjanek w latach 1979-1982. Wrócił na te stanowisko sześć lat później i był nim, aż do 2004 roku, kiedy Rosjanki zdobyły srebro na Igrzyskach Olimpijskich.

Ostatnio prowadził zespół Urałoczki Jekaterynburg.

Dopóki mam siły to chcę zrobić coś pożytecznego dla Białorusi. Tutaj przecież urodziłem się – powiedział Nikołaj Karpol.Postaram się podzielić się swoim doświadczeniem. Poza tym mną kierowała nostalgia. Siatkówka białoruska, podobnie jak rosyjska, jest częścią składową radzieckiej, w której przepracowałem wiele lat. Moim zadaniem jest wyjście z grupy w mistrzostwach Europy w Polsce i stworzyć system pracy, który pozwoli rozwijać siłę gry reprezentacji. Do mistrzostw Europy pozostał miesiąc. W tym czasie trzeba sporo zmienić w systemie szkolenia reprezentacji. Przed dwoma dniami przystąpiłem do pracy. Wszystkie najlepsze zawodniczki zagrają w drużynie narodowej.źródło: plusliga.pl, wikipedia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved