Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Jerzy Mróz: To była jedyna właściwa decyzja

Jerzy Mróz: To była jedyna właściwa decyzja

fot. archiwum

- Jeżeli jest wąż w kieszeni, to tak właśnie jest. Na inne imprezy się daje, a na tę zabrakło. Ja postanowiłem, że tegoroczna edycja i tak się odbędzie i chyba lepiej jechać do Łodzi - stwierdził w wywiadzie dla serwisu przegladligowy.pl prezes Jerzy Mróz.

Jerzy Mróz – człowiek legenda rzec by można… Gdzie kadra – tam pan, a że jesteśmy w Gdyni, jako pierwsze nie mogę nie zapytać, jak podobał się zakończony właśnie turniej?

Jerzy Mróz:No dokładnie, ja z kadrą byłem już wszędzie, byłem na Mistrzostwach świata w Tokio, byłem na nieszczęsnych Mistrzostwach Europy w Moskwie, no i tutaj w Gdyni też jestem. To co stworzył pan Castellani to zupełnie nowy zespół. Ten turniej zasługiwał na tak wypełnioną halę jak w niedzielę, każdego dnia. W Gdyni wiadomo, nie ma tradycji piłki siatkowej mężczyzn i dlatego jest jak jest, ale ci kibice, którzy tu byli na pewno się nie zawiedli. Zobaczyli wspaniałe widowisko, a co najbardziej cieszy to postawa naszych zawodników w meczu z Francuzami. Spotkanie to można było wulgarnie mówiąc "olać" i nikt by nie miał za złe, jednak chłopcy pokazali charakter. Pewnie pani widziała jak bardzo Francuzi żałowali tego wyniku, byli wkurzeni, że tak zagrali. Oni nie kalkulowali, chcieli ten mecz wygrać. Także ci zmiennicy, którzy wystąpili, na pewno chcieli udowodnić, że trener dobrze zrobił wpuszczając ich na boisko. Jak wiemy, nie wyszło im, ale pamiętajmy, że Polacy to nie żadni chłopcy do bicia.

Wszyscy niemalże kibice bardzo żałują, że tegoroczny Memoriał odbędzie się nie jak to miało miejsce zawsze w Olsztynie, a w Łodzi. Czy według Pana miasto Łódź podoła trudom organizacji tego siatkarskiego święta?Zobaczymy, to będzie na pewno nowe doświadczenie, bo faktycznie Memoriał zawsze związany był z Olsztynem, ale Wagner także jeździł z reprezentacją po Polsce. A co do faktu, że w tym roku rozegrany zostanie gdzie indziej, to już nic nie poradzę, odesłać muszę do władz miasta Olsztyn. Jeżeli jest wąż w kieszeni to tak właśnie jest. Na inne imprezy się daje, a na tę zabrakło. Ja postanowiłem, że tegoroczna edycja i tak się odbędzie i chyba lepiej jechać do Łodzi, gdzie jest sprzyjający klimat, sprzyjające władze miasta, niż nie zrobić nic, bo jeżeli chciałbym to zrobić w Olsztynie to nic by z tego nie wyszło.

Naprawdę, ani przez moment nie miał Pan wątpliwości czy w związku z takimi problemami jakie pojawiły się, nie zrezygnować z tegorocznej, siódmej już edycji Memoriału?

Powiem Pani jaka była geneza organizacji tego wszystkiego… Od początku orędownikiem Memoriału był śp. pan minister Paszczyk. Powiedziałem mu, że będę robił ten Memoriał co drugi rok, na co on stwierdził: "Nie Jurek, masz go robić co roku." No i faktycznie robię go co roku i nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby rezygnować. To nam się wszystkim należy i naprawdę warto przyjechać do Łodzi. Dołożę wszelkich sił, żeby Memoriał ten organizowany był zawsze, jak to Jerzy Owsiak mawia, żeby trwał do końca świata i jeden dzień dłużej. Na tym turnieju możemy robić rzeczy, których normalnie nie można podczas innych, oficjalnych imprez. To też jest oficjalny turniej, ale towarzyski. W innych turniejach nie ma czegoś takiego jak serw za 100 tysięcy złotych. Uważam, że zapowiada się super zabawa, całość poprowadzi Zygmunt Chajzer, a pamiętajmy, że w tegorocznej edycji wystąpią takie wspaniałe drużyny jak Hiszpanie – mistrzowie Europy, Włosi – czwarta ekipa Igrzysk Olimpijskich, Serbowie – trzecia drużyna Mistrzostw Europy, które dodajmy wystąpią w swoich najmocniejszych składach. Będzie Miljkowic, będzie Grbic, są wszyscy, kogo tylko byśmy sobie zamarzyli. Włosi to samo, najsilniejszy skład. Będzie Polska A, Polska B, no i Chiny, którzy są Mistrzami Azji. Oni naprawdę potrafią grać. Ja pochwalę się, że Chińczycy byli już na Memoriale, a ja byłem z rewizytą w Chinach i naprawdę byłem pod wrażeniem, jakie mają warunki do trenowania. U nas na szczęście też wszystko już powoli zmienia się na lepsze. Jestem przekonany, że Memoriał uda się jak zawsze wspaniale, poza tym będą imprezy towarzyszące przy hali, tak więc zapraszam każdego kto tylko może przyjechać.

Rozmawiała Sylwia Kuś
Więcej w serwisie przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved