Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Igor Prielożny przedstawia skład na Mistrzostwa Europy

Igor Prielożny przedstawia skład na Mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kobiet ma już za sobą udane kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2010 i niezły występ w prestiżowym turnieju World Grand Prix. Za pięć tygodni rozpocznie się w Polsce najważniejsza impreza w roku, czyli mistrzostwa Europy.

Igor Prielożny, trener celującego w tytuł mistrza kraju i naszpikowanego reprezentantkami Aluprofu Bielsko-Biała, przedstawia nam wyjściowy – jego zdaniem – skład na wrześniowy turniej.

Są w nim niespodzianki?

Nie, moim zdaniem nie może być o nich mowy. Przekonaliśmy się, że podstawową rozgrywającą kadry jest Milena Sadurek. Iza Bełcik będzie ją dobrze uzupełniać. Na przyjęciu pewną pozycję ma Anna Barańska. Trener Jerzy Matlak postawi również na doświadczoną Aleksandrę Jagieło, bo przecież Anna Woźniakowska czy Klaudia Kaczorowska nie osiągały do tej pory takich sukcesów. W ataku rządzi Joanna Kaczor, a jej zmienniczką będzie Natalia Bamber. Na środku niepodważalną pozycję wypracowała sobie Agnieszka Bednarek, a jako libero – Mariola Zenik. Mały znak zapytania jest tylko na pozycji drugiej środkowej. I Katarzyna Gajgał, i Dorota Pykosz mają sporo atutów.Polki zajęły w World Grand Prix siódme miejsce, wygrywając cztery mecze. W ostatni weekend w Azji zostały zdemolowane przez Holenderki, by dzień później pokonać mocne Chinki. Skąd takie wahania formy?

Nie byłem zaskoczony tak diametralnie różną postawą biało-czerwonych w obu tych spotkaniach. Na Dalekim Wschodzie gra się bardzo ciężko. Jedne zawodniczki szybko się aklimatyzują, inne potrzebują na to sporo czasu. U mężczyzn sytuacja wygląda podobnie. W Lidze Światowej w spotkaniach rozgrywanych w tamtej części świata również padają zaskakujące rezultaty.

Jak pan ocenia potencjał naszej drużyny?

Trener Jerzy Matlak ubolewał nad stratą kontuzjowanej Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, ale teraz nie ma już co biadolić. Udanie zastąpiła ją Kaczor. To największe odkrycie tego sezonu. Gra bardzo stabilnie i na pewno nie zawiedzie również w mistrzostwach Europy. Poza tym cieszy postawa Ani Barańskiej. Dobrze, że została kapitanem kadry.

Rozmawiał Leszek Błażyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved