Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwóch Brazylijczyków w Olsztynie

Dwóch Brazylijczyków w Olsztynie

fot. archiwum

Olsztyńska drużyna Mariusza Sordyla nadal się zbroi. W ostatnim czasie dołączy do niej kolejny obcokrajowiec i nadchodzącym sezonie barwy AZS-u Olsztyn reprezentować będzie nie jeden, a dwóch Brazylijczyków. Poniżej oświadczenie klubu z Olsztyna.

Klub AZS UWM Olsztyn informuje, iż w dniu dzisiejszym została podpisana umowa z brazylijskim przyjmującym – Paulo Anchieta Veloso Pinto. Siatkarz urodził się 13 listopada 1976 r. w Lauras en Minas Gerais. Mierzy 198 cm. wzostu i waży 85 kg. Zawodową karierę rozpoczynał od gry w rodzinnym Try on Minas i Unincor Ouro Vida.

Reprezentował również takie kluby jak Banespa, Grupo Náutico, Bento Gonçalves, Bento Unión Pack, czy Telig Celular Minas. W sezonie 2006/2007 postanowił przenieść się do Europy, gdzie początkowo grał w hiszpańskim Arukasur Almería. Rok później reprezentował już barwy włoskiej drużyny Stilcasa Volley Taviano. Ostatni sezon Paulo Anchieta Veloso Pinto grał w rosyjskim Dynamo-Jantar Kaliningrad. Ciekawostką jest fakt, iż brazylijski przyjmujący we wszystkich klubach występował z numerem siódmym na klubowej koszulce.

Ponadto informujemy, że jest to ostatni zawodnik, który dołączył do drużyny AZS UWM Olsztyn. Oznacza to, iż Zarząd Klubu oraz trenerzy zakończyli kompletowanie składu na sezon 2009/2010. Nadmieniamy, iż Steve Brinkman nie będzie reprezentował barw olsztyńskich akademików, gdyż ostatecznie zdecydował się na grę w Japonii.Autorką tekstu jest Marta Panasiuk

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved