Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Pliński: Chcemy cieszyć się siatkówką

Daniel Pliński: Chcemy cieszyć się siatkówką

fot. archiwum

- Na Memoriale Huberta Wagnera będziemy mieli okazję zmierzyć się z silnymi drużynami, więc na pewno będzie to jeden z etapów przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy - mówi przed Memoriałem Huberta Wagnera, Daniel Pliński.

Jeśli udałoby nam się wygrać, byłoby super. Przede wszystkim jednak chcemy na tym turnieju grać jak najlepiej w siatkówkę, czerpać z niej radość i dobrze się bawić – dodaje.

Jeśli reprezentacja Polski wystąpi podczas Memoriału tak dobrze jak na turnieju kwalifikacyjnym do MŚ w Gdyni, istnieje duże prawdopodobieństwo, że biało-czerwoni triumfować będą także i w tej imprezie.

W turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata rzeczywiście zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, trzy mecze z rzędu zagraliśmy na wysokim poziomie, co jest dużym powodem do zadowolenia oraz dobrym zwiastunem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy – podkreśla środkowy reprezentacji Polski.Przypomnijmy, że z jednym z grupowych rywali na mistrzostwach Europy – Francją Polacy wygrali w Gdyni bez straty seta – 3:0. Drużyna Philippe’a Blaina jest więc jak najbardziej do pokonania i oby potwierdziło się to w Turcji.

Mam nadzieję, że tak będzie. Naszym celem jest wyjście z grupy na mistrzostwach Europy z jak najlepszym wynikiem. Jeżeli po pierwszej fazie będziemy mieć dobry bilans, to później trafimy na Słowację, Słowenię, Hiszpanię i Grecję. Gra na mistrzostwach może się więc nam naprawdę fajnie ułożyć. Oczywiście, wszystko zweryfikuje boisko i wtedy okaże się, czy uda nam się wywalczyć medal. Ja w to głęboko wierzę.

Podopieczni Daniela Castellaniego, swoją bardzo dobrą postawą na turnieju w Gdyni, udowodnili, że mimo braku w składzie kluczowych zawodników, takich jak Mariusz Wlazły, Sebastian Świderski czy Michał Winiarski, stanowią silny, zgrany zespół.

Fajnie ta grupa reaguje na różne stresowe sytuacje na boisku, bardzo dobrze nam się współpracuje poza nim, przysłowiowa chemia jak najbardziej jest i mam nadzieję, że nic się w tym względzie nie zmieni. Oby limit nieszczęść w naszej drużynie się wyczerpał. Mam nadzieję, że nie będzie już więcej żadnych kontuzji i nic nieprzewidzianego się nie wydarzy. Jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli, to możemy sprawić kibicom sporo radości podczas wrześniowych mistrzostw Europy – twierdzi zawodnik.

Rozmawiała Aneta Stożek

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved