Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wiktor Sidelnikow nowym trenerem Aon hotVolleys Wiedeń

Wiktor Sidelnikow nowym trenerem Aon hotVolleys Wiedeń

fot. archiwum

Bardzo dobrze znany polskim kibicom - jako zawodnik, jak i szkoleniowiec - Wiktor Sidelnikow został nowym trenerem austriackiego Aon hotVolleys Wiedeń. 46-letni Rosjanin na ma swoim trenerskim koncie m.in. złoty medal Ligi Mistrzów zdobyty z ekipą Dynama Kazań.

W Polsce Sidelnikow odniósł sukcesy jako zawodnik. Z zespołem Stilonu Gorzów zdobył w 1999 roku brązowy krążek Mistrzostw Polski. Jako trener pracował m.in. z Dynamem Kazań czy Metalurgiem Mogilew. W 2008 roku stanął do konkursu na trenera męskiej reprezentacji Polski.

W czerwcu 2009 roku objął posadę trenera reprezentacji Białorusi. Federacja tego kraju postanowiła zatrudnić doświadczonego szkoleniowca po nieudanych kwalifikacjach do MŚ 2010. W Popradzie Białorusini zajęli 3. miejsce i do dalszych gier nie awansowali. Pod wodzą Sidelnikowa ekipa białoruska bardzo dobrze zaprezentowała się podczas Ligi Europejskiej. Niewiele zabrakło, aby awansowała do Final Four tej imprezy.

Przypomnijmy, że zespół aon hotVolleys Wiedeń 18 razy zdobył Mistrzostwo Austrii, zaś 14 razy Puchar kraju. Regularnie występuje także w Lidze Mistrzów. W 2000 roku wiedeńczycy zagrali w Final Four tej imprezy.Kadra Aon hotVolleys Wiedeń:

Oliver Binder
Peter Wohlfahrtstatte
Florian Reisinger
Thomas Trothann
Aleksandar Kamenica
Michael Laimer
Benjamin Landsmann
Stefan Lechner
Benjamin Waldmann
Philipp Kroiss
Florian Ringseis
Jörg Haidbauer
Markus Trothann
Florian Mettenheimer

źródło: inf. własna, sportlive.at

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved