Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > W wieku 84 lat zmarł Karel Brož

W wieku 84 lat zmarł Karel Brož

fot. archiwum

Władze Czeskiej Federacji Siatkówki podały dzisiaj do wiadomości, że w dniu wczorajszym zmarł w wieku 84 lat Karel Brož. Karel Brož to jeden z zawodników złotej ekipy Czechosłowacji z okresu świetności siatkówki u południowych sąsiadów. Był mistrzem Europy i świata.

Karel Brož z reprezentacją Czechosłowacji zdobywał złote medale pierwszych, historycznych mistrzostw Europy (Rzym, 1948), a po siedmiu latach – w 1955 roku w Bukareszcie – ponownie świętował zdobycie złota na europejskim czempionacie. Po roku od zdobycia drugiego tytułu mistrza Europy – w 1956 roku, w Paryżu – osiągnął swój największy sukces sportowy – zdobył złoty medal  mistrzostw świata. Karel Brož to jeden z najwybitniejszych zawodników w historii czechosłowackiej siatkówki.

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę