Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W (nie tylko) wałbrzyskiej siatkówce opadł kurz na transferach

W (nie tylko) wałbrzyskiej siatkówce opadł kurz na transferach

fot. archiwum

W nadchodzącym sezonie kibiców dolnośląskiej siatkówki czekają emocjonujące derby. Zespoły z Kamiennej Góry i Wałbrzycha trafiły do jednej grupy. Rywalizacja nabiera dodatkowego smaczku, bowiem obie drużyny prowadzą trenerzy rodem spod Chełmca.

Z Victorii walczącej o I ligę niewiele już zostało. John Dekker w Bielsku-Białej, Bartosz Kisielewicz i Sławomir Krypel w Nysie. Były już kapitan drużyny, Piotr Wierzbicki wraz z młodszymi kolegami (Maciejem Leńskim, Jarosławem Pizuńskim, Pawłem Kwapisiewiczem oraz niedawnym juniorem wałbrzyskiej Victorii, Fabianem Kurzawińskim) nie odszedł zbyt daleko. W przyszłym sezonie wspomnieni zawodnicy będą reprezentować barwy rywala zza miedzy – MKS Sudety Kamienna Góra.

W klubie tym po nieudanym sezonie 2008/2009 angaż stracił nie tylko trener Dariusz Ratajczak ale również: para środkowych Damian BotwinaJarosław Papalski , przyjmujący Bartłomiej Piekarczyk który odszedł do I ligowej Nysy, Łukasz Łukasik oraz powracający po wielu latach do Wałbrzycha Robert Kopciński . Trzon drużyny (Maciej Zając, Marcin Ciesielski, Krzysztof Kurpiel oraz Bartosz Jerzyk) pozostał bez zmian co może wróżyć na powtórzenie osiągnięć sprzed roku. Na ławce trenerskiej z nieco przemeblowanym składem w sezonie 2009/2010 zasiadać będzie znany w środowisku siatkarskim Jacek Kurzawiński .

Sudety przygotowania rozpoczęły 3 sierpnia do sezonu na własnych obiektach. Z zespołem trenuje również Łukasz Jurczyński który prawdopodobnie dołączy do grona kamiennogórzańskich drugoligowców.Skład MKS Sudety MebloMarket Kamienna Góra na sezon 2009/2010 :
Bartosz Jerzyk,
Maciej Leński,
Piotr Wierzbicki,
Marcin Ciesielski,
Tomasz Botwina,
Krzysztof Kurpiel,
Jarosław Pizuński,
Paweł Kwapisiewicz,
Daniel Gądek,
Fabian Kurzawiński,
Maciej Zając,
Dariusz Jakobschy
oraz prawdopodobnie Łukasz Jurczyński.

W zgoła odmiennych nastrojach rozpoczęła przygotowania wałbrzyska Victoria. Bez wsparcia tytularnego sponsora (Zakładów Koksowniczych) ciężko będzie skompletować skład który mógłby rywalizować w II lidze. Konflikt spowodowany brakiem zaległych wynagrodzeń na linii zarząd klubu – trener Janusz Ignaczak kontra byli zawodnicy, nie ułatwia poszukiwań potencjalnych sponsorów wałbrzyskiej siatkówki. Jak wiadomo z klubem związana jest również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa, która nie odżegnuje się od dalszej współpracy, jednak sama PWSZ nie jest w stanie udźwignąć na swych barkach finansowania drużyny. W tej sytuacji, można by powiedzieć pozornej ciszy, trudno mówić cokolwiek o składzie, w jakim wałbrzyszanie zagrają o ligowy byt, bo chyba taki cel postawili sobie działacze wraz ze sztabem szkoleniowym.

Do Wałbrzycha powracający po rocznej przygodzie z Burzą Wrocław Tymoteusz Gajek oraz Robert Kopciński gwarantują stabilność na rozegraniu. Jednak co z resztą? Z ubiegłorocznego składu pozostają Dariusz Król , Paweł Olszewski , Michał Tomiałowicz , Łukasz Ostapiuk . To jeszcze młodzi zawodnicy którzy nie potrafią wziąć ciężaru II ligowego zespołu na siebie. Z drużyny juniorów dokooptowani zostaną Sebastian Zieliński oraz Paweł Skibicki . Być może do drużyny powróci weteran ligowych boisk Marek Olczyk jednak nadzieje na to są nikłe. Zespół 21 sierpnia jedzie na 8-dniowy obóz do Borowic po którym powinien się już wykrystalizować ostateczny skład. Potencjalni zawodnicy na sezon 2009/2010: Tymoteusz Gajek Robert Kopciński Michał Tomiałowicz Łukasz Ostapiuk Paweł Olszewski Błażej Szymeczko Paweł Skibicki Sebastian Zieliński Jeśli dodamy do tych dwóch zespołów wrocławską Burzę z Janczakiem i Szczurowskim na czele, dolnośląscy sympatycy siatkówki powinni być niezmiernie usatysfakcjonowani.

źródło: inf. własna, mkssudety.pl, sport.walbrzych.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved