Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Runda finałowa World Grand Prix od środy w Tokio

Runda finałowa World Grand Prix od środy w Tokio

fot. archiwum

Już w najbliższą środę rusza w tokijskim Metropolitan Gymnasium runda finałowa WGP 2009. Zainauguruje ją pojedynek Chinek i Holenderek. Polscy kibice będą szczególnie uważnie śledzić występy drużyn z Europy, które zagrają w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Występ w rundzie finałowej miały zapewniony od początku Japonki (5. miejsce w rundzie eliminacyjnej), które są gospodyniami imprezy. Z pierwszego miejsca awansowały Brazylijki, które wygrały wszystkie swoje pojedynki. W sumie straciły tylko siedem setów. Tuż za Canarinhos uplasowały się Holenderki, a 3. miejsce w rundzie eliminacyjnej zajęły Chinki. Z czwartego miejsca awansowały siatkarki Sbornej, zaś na 6. pozycji znalazły się Niemki.

Zespoły, które nie zakwalifikowały się do rundy finałowej to: Polska, Tajlandia, USA, Portoryko, Dominikana i Korea Południowa.

Gra w Grand Prix jest bardzo pożyteczna – mówi trener Rosji Władimir Kaziutkin.W ciągu miesiąca zespół rozegra czternaście meczów, zwykle bardzo trudnych w różnych halach, po ciężkich podróżach. Oglądając zawodniczki w takich sytuacjach można dużo dowiedzieć się o nich i o zespole. Dokonywałem rotacji w składzie. Będę robić tak robić dalej. Poszukam odpowiedzi kto jest najlepszy na pozycji rozgrywającej – Szeszenina, Żadan czy Starcewa.Przypomnijmy, że w ubiegłym roku turniej World Grand Prix wygrały siatkarki z Brazylii. Także teraz będą faworytkami do złotego medalu. W 2008 roku na drugim miejscu uplasowały się Kubanki, których w tym roku zabrakło w tej prestiżowej imprezie. Na trzecim miejscu w poprzedniej edycji znalazły się Włoszki. Tych również zabrakło w tym roku.

Harmonogram rundy finałowej WGP 2009:

19 sierpnia (środa):

Holandia – Chiny
Brazylia – Rosja
Japonia – Niemcy

20 sierpnia (czwartek):

Holandia – Niemcy
Chiny – Brazylia
Japonia – Rosja

21 sierpnia (piątek):

Chiny – Rosja
Brazylia – Niemcy
Japonia – Holandia

22 sierpnia (sobota):

Niemcy – Rosja
Brazylia – Holandia
Japonia – Chiny

23 sierpnia (niedziela):

Niemcy – Chiny
Rosja – Holandia
Japonia – Brazylia

źródło: inf. własna, lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved