Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pierre Pujol zagra w Polsce?

Pierre Pujol zagra w Polsce?

fot. archiwum

Rozgrywającego reprezentacji Francji nie opuszcza pech. Tuż przed ME nabawił się kontuzji i do Turcji raczej nie pojedzie. Nie traci jednak optymizmu. - Jak nie tym razem, to następnym - mówi żartem. Zdradza także, że być może w przyszłym sezonie zasili PlusLigę.

Przed pierwszym spotkaniem turnieju kwalifikacyjnego w Gdyni niefortunnie zderzył się z reprezentacyjnym kolegą i upadając skręcił kostkę. Podobną kontuzji, w podobnych okolicznościach doznał trzy lata temu, przed mistrzostwami świata w Japonii. – To jest zupełnie nowy uraz, ale tak samo nieszczęśliwy w skutkach – mówi Pierre Pujol.Na razie wiadomo tylko tyle, że nie ma żadnego złamania ani zerwania mięśni. Szczegółowe badania zrobimy po powrocie do Francji. Na pewno jednak będę wyłączony z gry co najmniej przez miesiąc. Ominie mnie zatem kolejna wielka impreza.

Obserwując mecze gdyńskiego turnieju z trybun, Pierre Pujol, prywatnie serdeczny przyjaciel byłego zawodnika Jastrzębskiego Węgla Guillaume Samiki trochę żałował, że w jego ojczyźnie kibice nie kochają siatkówki tak bardzo, jak Polacy.

Samik wiele opowiadał mi o waszym kraju i wiem jedno – że pokochał Polskę – zdradził Pujol. – Na dodatek zaraził również mnie. Wiem, że w przyszłym sezonie bardzo chciałby wrócić do Polski. Kto wie – może więc za rok wspólnie zagramy w PlusLidze…Szansa na to, by sympatyczny Francuz zasilił polską ligę była już w tym roku. Po zakończeniu rozgrywek, zachwycony pobytem na Śląsku Samica wpadł na pomysł, że on i Pujol mogliby zagrać w jednym klubie – Jastrzębskim Węglu. – Rozpocząłem nawet wstępne rozmowy ze Jastrzębiem, ale potem Samik zdecydował, że jednak nie przedłuży umowy i pomysł upadł – wyjaśnia rozgrywający "trójkolorowych".

Rozmawiała Ilona Kobus
Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved