Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Mierzejewski: Ruszamy z pełnego kopyta

Marcin Mierzejewski: Ruszamy z pełnego kopyta

fot. archiwum

W poniedziałkowe popołudnie - na pierwszych zajęciach pod okiem trenera Andrzeja Kubackiego - pojawiło się siedmiu zawodników drużyny ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Za tydzień do kędzierzyńskiej ekipy dołączy atakujący Dominik Witczak, który właśnie kończy sezon na plaży.

W hali Azoty stawili się rozgrywający Grzegorz Pilarz, przyjmujący: Terence Martin i Kamil Kacprzak, środkowi: Robert Szczerbaniuk, Wojciech Kaźmierczak i Jurij Gladyr oraz libero Marcin Mierzejewski. Po dwóch miesiącach przerwy wrócili do zajęć.

Wakacje były dość długie, dlatego w ostatnim czasie pojawiała się już chęć trenowania i grania – przyznał Mierzejewski. – Ruszamy z pełnego kopyta i pełni zapału do pracy.

Po 20 minutowym intensywnym biegu siatkarze przeszli do siłowni. Każdy miał swoją kartę z rozpisanymi ćwiczeniami. Ilość powtórzeń i wielkość ciężaru dostosowywał do własnych możliwości. Trening trwał w sumie 2 godziny.Trener przygotował dość "obfitą" siłownie – przyznał Kamil Kacprzak spoglądając na swoją rozpiskę. – Nie było źle, bo od półtorej tygodnia wchodziłem w rytm treningowy. Ale jutro może być ciężko. Pewnie będą zakwasy.

Dzisiaj ważenia nie było, ale patrząc na chłopaków nie sądzę, by którykolwiek miał nadwagę – przyznał trener Kubacki. Przed zespołem 8 tygodni przygotowań. Zajęcia będą prowadzone na stadionie, w hali i w siłowni.

Podobnie jak w zeszłym roku cały cykl przepracujemy na miejscu – dodaje Kubacki. – Mamy świetną bazę i należy z niej korzystać.

W przygotowującej się do sezonu ekipie ZAKSY brakuje pierwszego trenera Krzysztofa Stelmacha oraz czterech siatkarzy: Michała Ruciaka i Jakuba Jarosza, Słowaka Michała Masnego i Fina Tuomasa Sammelvuo. Stelmach jest asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Daniela Castellaniego, a w kadrze, która przygotowuje się do finałów wrześniowych mistrzostw Europy są Jarosz i Ruciak. W swoich kadrach są także Masny i Sammelvuo.

Będą wracać w zależności od tego, jak im pójdzie w mistrzostwach Europy – mówi Kubacki. – Najpóźniej w komplecie będziemy w połowie września.

Autorem tekstu jest Roman Stęporowski


Podczas okresu przygotowawczego drużyna ma już zaplanowany udział w dwóch turniejach i mecze towarzyskie z Jastrzębskim Węglem. Z kolei potwierdzono już udział ZAKSY w turniejach w Krośnie, 18-20 września, oraz w kolejny weekend w Zdzieszowicach.

Co do naszej postawy w sezonie to na pewno znacznie więcej będzie wiadomo we wrześniu, kiedy powrócą do klubu z reprezentacyjnych zgrupowań – oceniał przed wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji grający na pozycji przyjmującego Ruciak.Na pewno kadra mojego zespołu będzie bardziej wyrównana, bowiem na każdą pozycję mamy teraz dwóch równorzędnych zawodników – podsumowywał.

źródło: Nowa Trybuna Opolska, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved