Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ligowa siatkówka w Grudziądzu czeka na powrót

Ligowa siatkówka w Grudziądzu czeka na powrót

fot. archiwum

Geotermia Marusza Zakład Karny, to drużyna na której ma się oprzeć ligowa siatkówka w Grudziądzu. Niżej rozmowa z panem Marcinem Ratajczykiem - oficjalnym sponsorem i prezesem jednej z najpoważniejszych firm sponsorujących grudziądzką siatkówkę, która myśli o powrocie Grudziądza na siatkarską mapę Polski.

Siatkówka od kilu lat w Grudziądzu przeżywa kryzys, skąd pomysł na wspieranie tej dyscypliny sportu?

Zgadzam się z Panem. Siatkówka cieszy się w Grudziądzu znacznie mniejszym powodzeniem niż Piłka Nożna czy też niezwykle popularny tutaj Speedway. Być może właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na jej aktywniejsze promowanie. Moim zdaniem jest tutaj miejsce i potrzeba dla tej dyscypliny sportu. Mówiąc to mam na myśli zarówno zaplecze logistyczne jak i potrzebę mieszkańców – wystarczy wziążść pod lupę rozgrywki międzyszkolne na które przychodzi spora ilość młodzieży. Uważam iż, Geotermia Grudziądz swoją codzienną działalnośćią promuje zdrowy i aktywny tryb życia tak więc angażowanie się w życie sportowe miasta to nie tylko czysta przyjemność ale i obowiązek spółki.

Drużyna ZK2 Geotermia Marusza to Mocna drużyna amatorska triumfująca sukcesy na ogólnopolskich turniejach, czy drużyna spełnia Pana oczekiwania i czy współpraca w przyszłym sezonie będzie kwitła?Współpracę z drużyną rozpoczeliśmy w 2007 roku, od tego czasu nasze relacje układają się jak najlepiej. Spółka stara się sprostać potrzebą sportowców w przygotowaniach do rozgrywek zarówno merytorycznie – udzielając swojego "know how" na temat wellnes i udostępniając obiekty odnowy biologicznej oraz asystę trenerów fizjoterapeutów i lekarzy, jak i finansowo – sponsorując puchary, stroje sportowe itp. Siatkarze natomiast odwdzięczają się nam zdobywając wysokie miejsca w rozgrywkach co nas niezmiernie cieszy.

Przed Pana drużyną Finał mistrzostw Polski Służby więziennej, zawodnicy przygotowywali się na obiektach Maruszy. Jak Pan ocenia szansę drużyny z Grudziądza.

Biorąc pod uwagę doświadczenie oraz zaangażowanie, nie mam wątpliwości, iż nasza drużyna nas nie zawiedzie i wykona kolejny mały ale bardzo ważny krok ku promocji siatkówki w Grudziądzu, zdobywając jedną z ważniejszych lokat.

Czy może nam Pan zdradzić dalekie plany związane z wspieraniem i propagowaniem siatkówki w Grudziądzu.

Bezcelowe byłoby inwestowanie w działalność, w którą nie wierzymy. Jestem przekonany, iż wraz z kolejnymi sukcesami drużyny ZK2 Geotermia Grudziądz, będziemy świadkami narodzin ligowej drużyny siatkówki w naszym mieście. Są to jednak plany dalekosiężne wymagające potężnego wkładu pracy własnej zawodników oraz stałego, niemalejącego wsparcia z naszej strony. Konsekwentnie będziemy patrzyli w przyszłość sięgając po sukces.

Grudziądzcy Funkcjonariusze w dniach 31.08.-05.09 będą walczyć w Kulach w Finale Mistrzostw Polski Służby Więziennej. Mistrz naszego kraju zostanie zaproszony na rozgrywki międzynarodowe.

 

* Z Marcinem Ratajczykiem rozmawia ł Micha ł Kuskowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved