Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kędzierzynianie trenują pod okiem Andrzeja Kubackiego

Kędzierzynianie trenują pod okiem Andrzeja Kubackiego

fot. archiwum

Wczoraj dobył się pierwszy trening siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Pod nieobecność trenera Krzysztofa Stelmacha, który wraz z kadrą przygotowuje się do Memoriału Huberta Wagnera, zajęcia poprowadził jego asystent, Andrzej Kubacki.

Na Mostowej zaczęło robić się tłoczno. W poniedziałek po raz pierwszy przed sezonem 2009/2010 spotkali się siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY. W zajęciach udział wzięło tylko siedmiu siatkarzy, których do powrotu z kadry Krzysztofa Wagnera przygotowywać będzie Andrzej Kubacki . Za tydzień do zespołu dołączy Dominik Witczak, który w miniony sezonie na plaży wywalczył wicemistrzostwo Polski. Pozostali zawodnicy wraz z trenerem Stelmachem do kolegów dojdą po mistrzostwach Europy. Mowa o Michale Ruciaku , Jakubie Jaroszu , Tuomasso Sammelvuo oraz Michale Masnym .

Liga startuje za dwa miesiące. Zatem jak kędzierzyński sztab szkoleniowy chce wykorzystać ten czas? – Okres przygotowań podzieliśmy na trzy fazy – mówi drugi trener ZAKSY Kędzierzyn Koźle, Andrzej Kubacki. – W pierwszej nastąpi wprowadzenie w okres przygotowawczy, a także praca nad wytrzymałością i siłą. Następnie zaczniemy zajęcia z techniki i na sam koniec skoncentrujemy się za zgrywaniu taktycznym zespołu poprzez sparingi – wyjaśnia.

Kędzierzynianie we wrześniu wyjadą na mecze sparingowe do Krosna, gdzie rozgrywany będzie Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Następnie, tradycyjnie już wezmą udział w Turnieju w Zdzieszowicach, a tuż przed inauguracja ligi czeka ich dwumecz z Jastrzębskim Węglem.* z Andrzejem Kubackim rozmawiał Piotr Warner (Radio PARK)

źródło: inf. własna, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved