Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Inauguracyjne posiedzenie Rady Akademii Polskiej Siatkówki

Inauguracyjne posiedzenie Rady Akademii Polskiej Siatkówki

fot. archiwum

W sobotę w Gdyni odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Akademii Polskiej Siatkówki powołanej do życia przez PZPS. W posiedzeniu wzięli udział prezes PZPS Mirosław Przedpełski oraz wiceprezes ds. szkolenia Wiesław Radomski.

W skład Rady Akademii wchodzą powołani przez Zarząd PZPS: Waldemar Bartelik , Ryszard Bosek , Krzysztof Iwańczuk , Zbigniew Krzyżanowski , Ireneusz Mazur , dr Edward Superlak oraz Prezes Związku nadzorujący osobiście prace Rady. Obecni podczas spotkania byli także dyrektor Akademii Alojzy Świderek oraz Wojciech Jędrzejewski dyrektor Grupy Codex, odpowiedzialnej za działania organizacyjne nowopowołanej przez Związek komórki.

W trakcie spotkania omówiono zasady tworzenia programu działania Akademii, współpracy pomiędzy Wydziałami PZPS i Akademią oraz przedstawiono program i sprawy organizacyjne związane z zaplanowanym na 19 – 20 sierpnia br. w Łodzi I Kursem dokształcającym dla trenerów PlusLigi i PlusLigi Kobiet oraz trenerów I Ligi kobiet i mężczyzn.

Zaprezentowano także znak graficzny APS oraz propozycję zawartości stron internetowych Akademii Polskiej Siatkówki której premiera jest spodziewana w najbliższym czasie. Prezes PZPS zaproponował, a Rada to jednogłośnie zaakceptowała, aby bezpośrednimi pracami Rady przewodniczył Ryszard Bosek.Prezes Miroslaw Przedpelski w trakcie spotkania powiedział: – „Szczególnie zależy mi na tym, aby Związek rozpoczął konsekwentny program rozbudowy zaplecza Polskiej Siatkówki poprzez nowoczesne szkolenie trenerów, instruktorów i nauczycieli WF. Będziemy korzystali z naszych dotychczasowych osiągnięć w tej dziedzinie a także szukać nowych, skutecznych metod i technik kształcenia. Akademia Polskiej Siatkówki stanowi zaplecze dla działań wszystkich struktur PZPS, których zadaniem jest szkolenie zawodniczek i zawodników na różnych poziomach ich rozwoju sportowego. Najcenniejszą inwestycją w ludzi jest dostarczenie im wiedzy i to uznaję za misję, jaką powinna spełniać Akademia w stosunku do naszych trenerów i instruktorów ".

Ryszard Bosek. jeden z inicjatorów Akademii powiedział: – „Współczesna siatkówka rozwija się bardzo dynamicznie wymagając od szkoleniowców nowoczesnej, praktycznej wiedzy trenerskiej. Będziemy starali się ją zdobywać w środowisku polskich i zagranicznych szkoleniowców i poprzez Akademię dostarczać naszym trenerom i instruktorom. Mam nadzieję, że z czasem nasze dokonania Akademii będą mogły zaowocować solidnymi podstawami edukacyjnymi, co będzie miało w przyszłości wpływ na coraz większe umiejętności naszych zawodników i zawodniczek sprawiając im radość z gry i wiele satysfakcji polskim kibicom siatkówki ".

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved