Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: W Farcie Kielce nowi zawodnicy na rozegranie i przyjęcie

I liga: W Farcie Kielce nowi zawodnicy na rozegranie i przyjęcie

fot. archiwum

Rozgrywający Wojciech Kasprzyk, a także przyjmujący Jarosław Lech będą od wtorku sprawdzani w ekipie beniaminka I ligi - kieleckim Farcie. Te pozycje trener Dariusz Daszkiewicz zamierza jeszcze wzmocnić przed pierwszoligowym debiutem swojej drużyny.

Wojciech Kasprzyk ma 20 lat i dobre warunki fizyczne (195 cm/80 kg). Jest wychowankiem znanego z pracy z młodzieżą Metra Warszawa. W ubiegłym sezonie grał na wypożyczeniu w II lidze w Legii. Jarosław Lech występował szczebel wyżej – w pierwszoligowej wrocławskiej Gwardii (kielczanie ograli ten zespół w decydującym barażu). Ma 25 lat i 197 cm wzrostu i jest chwalony za zasięg w wyskoku (prawie 360 cm). Ma za sobą także sukcesy w siatkówce plażowej. Sporą część ubiegłego sezonu jednak stracił, przez kilka miesięcy borykając się z przepukliną kręgosłupa.

Obaj stawili się na wtorkowych porannych zajęciach Farta (joggingu). Być może poddani zostaną też sprawdzianowi na boisku – w piątek kielczanie mają zagrać pierwszy mecz kontrolny latem – w Skarżysku ze starającym się o II ligę STS-em. Po drugiej stronie siatki mogą spotkać sporo znajomych twarzy. A to dlatego, że trwają rozmowy, by ten klub reprezentowała spora grupa zawodników z drugoligowej kadry Farta. Przejść tam mogą rozgrywający numer dwa z ubiegłego sezonu Piotr Brojek oraz młodzi zmiennicy Marcin Golonka i Piotr Brodawka oraz Michał Szumielewicz .

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved