Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Wagner: Generalnie szukamy dobrego skrzydłowego

Grzegorz Wagner: Generalnie szukamy dobrego skrzydłowego

fot. archiwum

Grzegorz Wagner od nowego sezonu będzie trenerem drużyny Domex Tytan AZS Częstochowa. Ten 43-letni szkoleniowiec w zeszłym sezonie był o krok od awansu do PlusLigi wraz z BBTS-em Bielsko-Biała, a teraz poprowadzi w PlusLidze częstochowskich akademików.

Na ławce trenerskiej częstochowian Grzegorz Wagner zastąpi Radosława Panasa , pioniera wielkich sukcesów klubu, które miały miejsce w ostatnich latach. W obszernej rozmowie trener Wagner opowiedział dla oficjalnej strony internetowej akademików (www.azsczestochowa.pl) między innymi o nowych nabytkach klubu oraz dopiero co rozpoczętym okresie przygotowawczym.

Adrian Heluszka :
Pierwszy trening za nami. Na razie zespół trenuje w okrojonym składzie. Kiedy zatem do drużyny dołączą pozostali zawodnicy?

Grzegorz Wagner :
To nie był pierwszy trening, gdyż czwórka zawodników była na obozie w Zakopanem, gdzie miałem na nich oko przy okazji obozu kadry B. Wobec tego zaczęli oni przygotowania nieco wcześniej i są już trzeci tydzień w treningu. Wcześniej jeszcze, sami trenowali i wygląda to troszeczkę lepiej. Jak wrażenia? Co można w piątkę zrobić? Tak naprawdę nic, ale to są nieco starsi zawodnicy i oni popracują troszkę więcej na siłowni. W pełnym składzie spotkamy się chyba dopiero po Mistrzostwach Europy, bo ja mam nadzieję, że mimo wszystko Piotrek Nowakowski pojedzie na te Mistrzostwa. Jeszcze jest jedno, bądź nawet dwa wolne miejsca, więc zobaczymy, czy będą jacyś nowi zawodnicy. Teraz po Memoriale Huberta Wagnera dołączą do nas juniorzy, a następna trójka z kadry B dostanie tydzień wolnego. Myślę, że za dwa tygodnie będzie już dziesięciu zawodników i będzie można coś robić.Jak będzie wyglądał cały okres przygotowawczy?

Bardzo podobnie będzie to wyglądało, jak w zeszłym sezonie. Będzie Memoriał Arka Gołasia rozgrywany w Częstochowie, Memoriał Ambroziaka w Warszawie i przy okazji oficjalne, bądź mniej oficjalne mecze sparingowe, przede wszystkim z Pamapolem Wieluń i Skrą Bełchatów. Na dzień dzisiejszy są zakontratowane trzy albo cztery mecze z tymi drużynami, do tego dochodzą dwa memoriały. Turniej więcej chyba nie będzie, na pewno będą jakieś sparingi. Jak będziemy znać kadrę, to wtedy będziemy się na bieżąco umawiać z trenerami na sparingi.

W letniej przerwie do drużyny dołączyło trzech nowych zawodników: Piotr Łuka, Paweł Mikołajczak i Marek Kardos. Jak Pan oceni tych zawodników? Jest Pan w ogóle zadowolonych z tych transferów?

Tak. Myślę, że Marek jest takim przeciwieństwem Fabiana Drzyzgi. Na pewno to doświadczony zawodnik i niezły na tej pozycji, więc Fabian będzie się musiał bardzo starać, aby wywalczyć sobie miejsce w "szóstce". Myślę, że Piotrek Łuka jest niedoceniany. Ten facet ma straszny potencjał, który gdzie się rozminął po drodze, ale uważam, że tutaj jakoś się go ukierunkuje i umotywuje i to będzie jeden z wyróżniających się graczy w lidze. Paweł Mikołajczak robi straszne postępy. Jeszcze dwa lata temu grał w drugiej lidze, a teraz jest w kadrze B. Janeczek będzie miał zatem może nie problem, ale fajnie, bo mam nadzieję, że będzie zdrowa rywalizacja. Poziomem na pewno nie odbiegają od siebie.

W drużynie brakuje jeszcze jednego zawodnika na pozycji przyjmującego. Mówi się o zawodnikach zagranicznych. Jakiego zatem zawodnika życzyłby Pan sobie na te pozycje?

Przyjęcie mamy, mamy niskich skrzydłowych i przyjmujących, więc generalnie szukamy takiego mocnego skrzydłowego do kończenia trudnych piłek. Nie ukrywam, że takiego zawodnika szukamy. Jest jednak ciężko, bo rynek jest przetrzebiony. Natomiast są pewne problemy finansowe we Francji i w Grecji i jakaś iskierka nadziei jest. Musimy jeszcze trochę poczekać, ale generalnie takiego wyższego skrzydłowego szukamy.

 

* Z trenerem Grzegorzem Wagnerem rozmawia ł Adrian Heluszka. Ca ł y wywiad na oficjalnej stronie internetowej częstochowskiego klubu – www.azsczestochowa.pl

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved