Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Pliński: Wagner wygrał wszystko, co było do wygrania

Daniel Pliński: Wagner wygrał wszystko, co było do wygrania

fot. archiwum

Reprezentacja Polski zjawiła się dziś w Łodzi, gdzie od czwartku do niedzieli rozgrywany będzie VII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Dla biało-czerwonych będzie to ostatnie już przetarcie przed Mistrzostwami Europy, których inauguracyjny mecz odbędzie się 3 września.

Memoriał Wagnera od początku swojego istnienia jest turniejem towarzyskim. Jednak gdy odbywa się tuż przed ważną imprezą, jego ranga rośnie. To ostatni moment dla zespołu i sztabu szkoleniowego, żeby dopracować szczegóły, dograć konkretne akcje, poprawić drobne błędy. To również okazja, aby przećwiczyć różne ustawienia, czy wypróbować zawodników rezerwowych. – Jedziemy tam, żeby popróbować kolejnych formacji i dalej zgrywać zespół. Jest to kolejna okazja do przetarcia się – tłumaczył po meczach w Gdyni Jakub Jarosz . Polacy, uskrzydleni stosunkowo łatwo wywalczonym awansem do Mistrzostw Świata, zapowiadają, że pokażą się w Łodzi z jak najlepszej strony i zagrają o zwycięstwo w imprezie. – Na boisko wychodzimy zawsze tylko po to, żeby wygrywać. Niezależnie czy są to mistrzostwa, czy jest to mecz towarzyskiBartosz Kurek nie miał wątpliwości, o co należy walczyć w Łodzi. – Memoriał traktujemy bardzo poważnie i chcemy w nim zwyciężyć – dodał.

Również reprezentacyjna „starszyzna" przywiązuje dużą wagę do turnieju organizowanego po raz siódmy przez Fundację Huberta Jerzego Wagnera. – Memoriał będzie dla nas ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy. Ale ten turniej jest dla nas bardzo ważny również z uwagi na osobę wybitnego trenera, jakim był WagnerDaniel Pliński podkreślał zasługi słynnego „Kata" i jego wkład w historię polskiej siatkówki. – Wygrał wszystko, co było do wygrania. Znam jego zawodników, bardzo dobrze się o nim wypowiadają. Przyznają, że ciężko pracowali, nawet bardzo ciężko, ale dzięki temu mieli wyniki. Dlatego też będziemy chcieli zaprezentować się w memoriale jak najlepiej, pokazać dobrą siatkówkę i cieszyć się naszą grą. Jeśli to wystarczy do zwycięstwa w turnieju, będziemy bardzo zadowoleni Jeśli nie, powetujemy to sobie w Izmirze – Pliński z optymizmem podchodzi do najbliższej przyszłości polskiej reprezentacji.

Zarówno zawodnicy, jak i kibice marzą, żeby obecna kadra potrafiła nawiązać do wspaniałych tradycji drużyny Wagnera. Srebrny medal Mistrzostw Świata z 2006 roku pokazał, że Polaków stać na walkę o wysokie cele. Kibicom zaś pozwolił poczuć namiastkę tego, co przeżywali polscy sympatycy sportu trzydzieści lat wcześniej. Większość zawodników powołanych przez Daniela Castellaniego nie może pamiętać chwil z Montrealu czy Meksyku. – Powiem szczerze, że nie widziałem żadnego meczu reprezentacji prowadzonej przez trenera Wagnera – przyznał Bartosz Kurek. – Jednak z tego, co słyszałem na jego temat od tych, którzy mieli styczność z nim lub jego zawodnikami, był wybitnym trenerem i stworzył wybitną drużynę. Zapisał, jak do tej pory, najpiękniejszą kartę w historii polskiej siatkówki. Dużo czasu i dużo pracy potrzeba, żeby któryś skład naszej reprezentacji powtórzył takie sukcesy – dodał siatkarz.W pamięci zawodników są także te gorsze chwile związane z udziałem polskiej reprezentacji w Memoriale H. J. Wagnera. – Musimy uważać w Łodzi na swoje zdrowie, bo jakoś się utarło, że podczas memoriału traciliśmy zawodników – Daniel Pliński wspomina między innymi rok 2007, gdy w meczu z Serbią znakomicie spisujący się na pozycji atakującego Piotr Gruszka skręcił nogę w stawie skokowym. – Mam jednak nadzieję, że nasz pech został już wyczerpany. Tak czy inaczej, trzeba być czujnym – kończy.

I tej czujności polskim zawodnikom życzymy. Życzymy też, aby memoriał wyłonił tych najlepszych, tych, którzy powinni pojechać do Turcji walczyć o europejski czempionat. Na kogo z powołanej szerokiej kadry postawi Daniel Castellani? Przekonamy się już w czwartek, gdy Polacy rozpoczną swój udział w memoriale meczem z mistrzami Europy – Hiszpanami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved