Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Daniel Castellani zadowolony – polscy siatkarze zdali pierwszy test

Daniel Castellani zadowolony – polscy siatkarze zdali pierwszy test

fot. archiwum

- Każdy z zawodników zrobił duże postępy od początku naszej pracy i to mnie bardzo cieszy - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" trener polskiej reprezentacji siatkarzy, Daniel Castellani po rozegranym w weekend w Gdyni turnieju kwalifikacyjnym do MŚ 2010.

Przegląd Sportowy:
Po sobotniej wygranej 3:1 ze Słowacją, która zapewniała Polsce udział w mistrzostwach świata, nie było widać na pana twarzy euforii.

Daniel Castellani:
Euforii nie było, bo myślałem już o kolejnym spotkaniu i o tym, co czeka nas w przyszłości. Zawsze tak mam. Gdy kończy się jeden mecz, zastanawiam się, co można będzie zrobić lepiej w kolejnych.

Więc co będzie można poprawić w zaplanowanym na ten tydzień w Łodzi Memoriale Wagnera i we wrześniowych mistrzostwach Europy?Wykonywać wszystkie elementy jeszcze lepiej niż w Gdyni. Ale tak na poważnie – jestem zadowolony. Najtrudniejsze za nami, zdaliśmy pierwszy test. On wcale nie był łatwy. Przede wszystkim dlatego, że stał się dla nas niezwykle ważny. Nie było w nim miejsca na błędy, każda pomyłka mogła okazać się krytyczna. Nie tylko dla tej drużyny, ale dla całej naszej siatkówki. Nie było możliwości, by zabrakło Polski w mistrzostwach świata. Zagraliśmy dobry turniej, który da nam sporo wiary przed mistrzostwami Europy w Izmirze. Wiary i spokoju. Tam będziemy czuli się pewniej.

I zaczniecie z Francją, z którą wygraliście ostatni mecz w Gdyni.

– To będzie jednak zupełnie inne spotkanie. Nie widzę sensu ich porównywać. W niedzielę obie drużyny miały już pewny awans, ale my mieliśmy motywację, którą okazali się dla nas fani. Chciałbym pochwalić swoich zawodników: zagrali tak, jak wcześniej, byli skoncentrowani, wykonywali wszystko na wysokim poziomie. Wytrzymali presję, dobrze funkcjonowały obrona, przyjęcie i atak.

Z którego elementu jest pan najbardziej zadowolony?

– Podobał mi się cały system naszej gry. Zadziałał. Robiliśmy mniej błędów, nie oddawaliśmy punktów po złym przyjęciu, każdy wywierał na rywalach presję zagrywką. Wszystko funkcjonowało, mieliśmy koncepcję gry i ją realizowaliśmy. Każdy zawodnik zrobił postępy od początku naszej pracy i to mnie bardzo cieszy.

 

* Z Danielem Castellanim rozmawiał Żelisław Żyżyński.
Cały wywiad można znależć w dzisiejszym "Przeglądzie Sportowym".

źródło: sports.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved