Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Częstochowianie po pierwszym oficjalnym treningu

Częstochowianie po pierwszym oficjalnym treningu

fot. archiwum

W dniu wczorajszym siatkarze Domexu Tytan AZS Częstochowa rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu. W poniedziałkowe popołudnie we własnej hali w sześcioosobowym składzie odbyli pierwsze zajęcia pod okiem nowego trenera, Grzegorza Wagnera.

Prawdopodobnie za dwa tygodnie do drużyny dołączy reszta zawodników, która póki co formę szlifuję na zgrupowaniach zarówno reprezentacji seniorów, jak i juniorów.

W niespełna dwugodzinnych zajęciach uczestniczyli Wojciech Gradowski, Andrzej Wrona, Bartosz Janeczek, Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Wiśniewski oraz nowy nabytek drużyny, Marek Kardos. Gościnnie na treningu pojawił się także były gracz „Akademików", a obecnie rozgrywający AZS UWM Olsztyn, Jakub Oczko.

Po krótkim rozruchu, częstochowianie zaszyli się w siłownii. Po powrocie trener, Grzegorz Wagner zarządził ponownie lekki rozruch z piłkami, po czym pierwsze zajęcia dobiegły końca. Jak się jednak okazuje, niektórzy zawodnicy mają już za sobą obóz przygotowawczy w Zakopanym, na którym dzięki uprzejmości Grzegorza Wagnera, Piotr Łuka, Marek Kardos, Wojciech Gradowski oraz Krzysztof Wierzbowski mieli okazję trenować z kadrą B.To nie był pierwszy trening, gdyż czwórka zawodników była na obozie w Zakopanym, gdzie miałem na nich oko przy okazji obozu kadry B. Wobec tego zaczęli oni przygotowania nieco wcześniej i są już trzeci tydzień w treningu. Wcześniej jeszcze sami trenowali i wygląda to troszeczkę lepiej. Jak wrażenia ? Co można w piątkę zrobić? Tak na prawdę nic, ale to są nieco starsi zawodnicy i oni popracują troszkę więcej na siłowni. W pełnym składzie spotkamy się chyba dopiero po Mistrzostwach Europy, bo ja mam nadzieję, że mimo wszystko Piotrek Nowakowski pojedzie na te Mistrzostwa. Jeszcze jest jedno, bądź nawet dwa wolne miejsca, więc zobaczymy, czy będą jacyś nowi zawodnicy. Teraz po Memoriale Huberta Wagnera dołączą do nas juniorzy, a następna trójka z kadry B dostanie tydzień wolnego. Myślę, że za dwa tygodnie będzie już dziesięciu zawodników i będzie można coś robić – mówił po treningu nowy trener, Grzegorz Wagner.

Autorem tekstu jest Adrian Heluszka
Więcej w serwisie azsczestochowa.pl

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved