Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bazin zastąpi Pujola

Bazin zastąpi Pujola

fot. archiwum

Kontuzja, której nabawił się rozgrywający reprezentacji Francji, Pierre Pujol, na rozgrzewce przed pierwszym meczem gdyńskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata, uniemożliwi mu udział w zbliżających się Mistrzostwach Europy. Jego miejsce w kadrze zajmie Yannick Bazin.

Rozgrywający reprezentacji Trójkolorowych podczas rozgrzewki przed meczem ze Słowacją nieszczęśliwie upadł, doznając kontuzji kostki. Wciąż nie było wiadomo czy Pujol będzie w stanie zagrać podczas zbliżających się Mistrzostw Europy rozgrywanych Turcji. Wykazać to miały badania, przeprowadzone po powrocie do Francji. Ich wynik nie okazał się dla zawodnika pomyślny. Nie zagra on bowiem w Mistrzostwach Starego Kontynentu. Jego miejsce w kadrze zajmie Yannick Bazin, który w tym sezonie wywalczył wraz ze swoja drużyną Paris Volley Mistrzostwo Francji. Drugim rozgrywającym, obok Bazina, jest Loïc Le Marrec, który pod nieobecność Pujola, reżyserował grę Trójkolorowych w gdyńskim turnieju.

Dla Pujola to nie pierwsza tego typu kontuzja. Trzy lata temu, tuż przed Mistrzostwami Świata w Japonii, także nieszczęśliwie upadł, doznając kontuzji kostki.

Francuzi, po udanym turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata we Włoszech, dostali od trenera Philippe Blaina tydzień wolnego. Przygotowania do czempionatu Starego Kontynentu rozpoczną w Dunkierce w przyszłą niedzielę. W Turcji Trójkolorowi wystąpią w grupie A, a ich przeciwnikami będą Polacy, Niemcy, prowadzeni przez Raula Lozano, oraz Turcy, którzy jak zwykle będą groźni na swoim terenie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved