Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Arkadiusz Terlecki: Walczę o pierwszą szóstkę

Arkadiusz Terlecki: Walczę o pierwszą szóstkę

fot. archiwum

15 sierpnia odbyła się prezentacja zespołu Jadaru Radom. Kilka chwil po zakończeniu prezentacji  Arkadiusz Terlecki, środkowy radomskiej ekipy, zgodził się poświęcić chwilę czasu i udzielić krótkiego wywiadu dla portalu JadarRadom.pl.tl.

Jakie macie cele na przyszły sezon?

Cele podobne jak w tamtym roku, żeby wywalczyć po rundzie zasadniczej miejsce w ósemce, może mierzymy nawet trochę wyżej. Co będzie, to zweryfikuje sezon. W tamtym roku pomimo takich ambitnych celów musieliśmy walczyć w barażach. Na szczęście udało się utrzymać. Mam nadzieję, że nie powtórzy się historia z ubiegłego sezonu i zapewnimy sobie spokojny byt już w rundzie zasadniczej.

Jak oceniasz pierwszych rywali Jadaru w PlusLidze?Nie są to najłatwiejsi przeciwnicy, ale będziemy walczyć, może uda się ugrać jakiś punkcik i poczuć swoją wartość w tym sezonie.

Wybraliście już kapitana zespołu?

Nie, jeszcze nie.

Jak oceniasz transfery Jadaru w tym sezonie. Czy lepiej sprowadzić trzech zawodników, którzy uzupełnią skład, tak jak w tym sezonie, czy może wymienić połowę składu?

Myślę, że to dobre transfery. Jakby nie było, Robert Prygiel to światowej klasy zawodnik, który napewno bardzo nam tu pomoże. Te niewielkie zmiany napewno są lepsze niż jakieś duże. Więcej zmian w szóstce to na nowo zgrywanie się, a tutaj praktycznie mamy całą szóstkę prawie identyczną. Zmiana jedynie Roberta, choć też nie wiadomo jak z Wojtkiem, czy dojdzie do siebie. Będzie on oczywiście walczył, będzie chciał grać, więc nie jest powiedziane, że Robert będzie grał ciągle.

Jak oceniasz swoje szanse w rywalizacji z Grzegorzem Kosokiem i Michałem Kaczmarkiem?

Walczę o pierwszą szóstkę. Dopiero przed nami jakieś pierwsze granie. Jeszcze dużo tych meczów, turniejów, będę starał się wywalczyć sobie tę pozycję w pierwszym składzie i wierzę, że mi się uda.

Jakie macie plany na kolejne tygodnie okresu przygotowawczego?

Dwa tygodnie tutaj w Radomiu, później jedziemy na pierwszy oficjalny turniej, na Słowację. Potem praktycznie już same turnieje i jeszcze w międzyczasie obóz i od obozu praktycznie do ligi już same turnieje, więc nie będziemy się nudzić, dużo tego grania mamy, ale to tylko może zaprocentować w naszej grze w przyszłym sezonie.

Rozmawiał Michał Nowak, JadarRadom.pl.tl

źródło: jadarradom.pl.tl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved