Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Kristiansand: Turniej pełen niespodzianek

WT Kristiansand: Turniej pełen niespodzianek

fot. archiwum

World Tour w Kristiansand przyniósł za sobą sporo niespodzianek. W czwórce znalazły się pary, które były rozstawione z niskimi numerami. Ciekawy przebieg miały półfinały i mecz o trzecie miejsce. Ostatecznie w turnieju triumfowali Rosjanie Barsouk/Kolodinsky.

Już sam awans łotewskiej pary Samoilovs/Sorokins do półfinału turnieju był sporym zaskoczeniem. Ale to, co zrobili w ½ finału zawodnicy z Łotwy, przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich kibiców siatkówki plażowej. Po trzysetowym pojedynku siatkarze pokonali rozstawioną z „jedynką’ jedną z najlepszych par na świecie, Harleya Marquesa i Alisona Cerutti. Łotysze wygrali pierwszego seta do 18. W drugim triumfowali Brazylijczycy, a w tie – breaku minimalnie byli lepsi ci pierwsi. Zagrali więc w swoim pierwszym finale podczas turniejów World Tour.

Harley/Alison – Samoilovs/Sorokins 1:2
(18:21, 21:17, 15:17)

W drugim półfinale spotkali się Rosjanie, Barsouk/Kolodinsky , którzy podejmowali francuską parę braci Ces . Ten mecz, w odróżnieniu do pierwszego półfinału, miał dość jednostronny przebieg. Reprezentanci Rosji dość szybko rozprawili się z „les blues" w dwóch setach. Wygrali do 14 i 15. Jednak sama gra w półfinale była dla braci Ces sporym sukcesem.Barsouk/Kolodinsky – Ces/Cès 2:0
(21:14, 21:15)

Zdenerwowani Harley i Alison, którym ponownie nie udało się awansować do finału, chcieli za wszelką cenę zdobyć chociaż brązowy medal. Czekali na nich bracia Ces , z którymi już nieraz się pojedynkowali, w tym ostatnio w Starych Jabłonkach. Pierwszego seta wygrali Brazylijczycy, do 18. W drugim przeważali Francuzi i zwyciężyli do 15. Tie – break był już jednostronny, którego wygrali Brazylijczycy i zdobyli brązowy medal World Tour w Kristiansand.

Harley/Alison – Ces/Cès 2:1
(21:18, 15:21, 15:8)

Wielki finał był sporym wydarzeniem dla Łotyszy. W ostatnim turnieju w Starych Jabłonkach zajęli zaledwie 17. miejsce, a tu przyszło im walczyć o złoto. Niestety młodzi zawodnicy nie wytrzymali presji i i twardej gry Rosjan. Gładko przegrali do 13 i 16, ale i tak uważają to osiągnięcie za jeden z największych życiowych sukcesów.

Samoilovs/Sorokins – Barsouk/Kolodinsky 0:2
(13:21, 16:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved