Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Przygotowania Legionovii do nowego sezonu

Przygotowania Legionovii do nowego sezonu

fot. archiwum

W poniedziałek 3 sierpnia przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły siatkarki Legionovii. Pierwszy trening poprowadził nowy trener - Robert Kupisz. W zajęciach uczestniczyły także trzy nowe zawodniczki: Kinga Baran, Aneta Duda i Małgorzata Sikora.

Szkoleniowiec miał do dyspozycji tylko osiem zawodniczek. Wiadomo już, że w nowym sezonie nie zagrają w barwach Legionovii cztery zawodniczki. Agnieszka Sojka wybrała pierwszoligowy Sokół Chorzów, Dominika Marszałek przeszła do PLKS Pszczyna, Iga Chojnacka będzie trenowała w SMS Sosnowiec, a Anna Kacperska nie doszła do porozumienia z działaczami i nie podpisała kontraktu. Wciąż nie jest w pełni sił Marta Staszewska , ale ta ambitna zawodniczka wciąż walczy o powrót na boisko. Na pierwszym treningu nie było także Małgorzaty Lenckiej i Małgorzaty Góralczyk , ale obydwie niedługo dołączą do drużyny.

Siatkarki, które przyszły do Legionovii powinny wyrównać te straty. Kinga Baran była ostatnio zawodniczką zespołu Budowlani Łódź, który awansował w ubiegłym sezonie do LSK. Aneta Duda jest wychowanką Huraganu Wołomin, a ostatnio występowała w AZS Poznań. Trzecia z nowych zawodniczek, Małgorzata Sikora , jest wychowanką Wisły Kraków, w poprzednim sezonie należała do wyróżniających się zawodniczek Piasta Szczecin. Niedługo do zespołu powinna dołączyć także żona trenera, Małgorzata Kupisz , która niedawno urodziła córkę. Występuje ona na pozycji rozgrywającej i ma za sobą kilka sezonów gry w LSK, ostatnio w gwardii Wrocław.

Kadrę drużyny uzupełniają cztery najlepsze juniorki z zespołu trenowanego przez Andrzeja Doktorskiego: Monika Scecewicz oraz, powracająca z SMS, Aleksandra Wachowicz, Marika Doktorska, Natalia Dziułka i Paulina Snopkiewicz .W najbliższych dniach zespół będzie trenował w Legionowie, głównie w hali CSP oraz na stadionie, a następnie uda się na zgrupowanie do Suwałk.

 

* Autorem tekstu jest Dariusz Jarosz (miejscowa.pl)

źródło: miejscowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved