Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Gacek: Nie szukajmy zmartwień

Piotr Gacek: Nie szukajmy zmartwień

fot. archiwum

Polscy siatkarze wygrali w Gdyni ostatni turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2010. Pokonali Słoweńców, Słowaków, a na końcu Francuzów. Co o tym udanym występie biało-czerwonych sądzi nasz reprezentacyjny libero - Piotr Gacek?

Bilet na Mistrzostwa Świata zapewniliście sobie już wczoraj. Dzisiaj postawiliście już tylko pieczęć na tym awansie.

– Bardzo fajnie, że wygraliśmy 3:0. Zespół z Francji nie wyszedł w optymalnie silnym składzie, ale to dobre przetarcie przed Mistrzostwami Europy, bo to właśnie z nimi gramy pierwszy mecz w grupie.

Spodziewaliście się, że będzie tak łatwo?– Spodziewaliśmy się tutaj ostrej walki być może nawet pięciu setów. Dobrze, że się tak skończyło. Wygraliśmy trzy mecze, plan maksimum został wykonany i to pozwoli nam spokojnie przygotowywać się do Mistrzostw Europy.

Francja grała bez Pierra Pujol’a, ale na Mistrzostwach Europy ten zawodnik już prawdopodobnie będzie? Jak wiele od niego zależało, a może raczej jak wiele zależało od tego, że podstawowego rozgrywającego reprezentacji Francji nie było.

– Z tym rozgrywającym, z którym grali, też doskonale sobie radzili. Nie wiem, jak wyglądała ich gra z Pujol’em, gdyż odprawy mieliśmy prowadzone tylko ze spotkań w Gdyni, a on niestety tutaj nie wystąpił.

Jaki jest teraz obraz polskiej siatkówki. Wszyscy martwili się i zastanawiali, jak to będzie. Tymczasem zdobywamy awans, przegrywając tylko jednego seta.

– Wygraliśmy trzy spotkania i powinniśmy być z tego szczęśliwi, a nie szukać zmartwień, typu – co z polską reprezentacją. Jest dobrze, jest awans na Mistrzostwa Świata i to się w tej chwili liczy najbardziej.

To są owoce Ligi Światowej?

– Na pewno są to owoce ciężkiej pracy, którą zaczęliśmy poprzez Ligę Światową i przygotowania grupy zawodników, która do reprezentacji dołączyła nieco później, ale również pracy, którą wykonaliśmy od początku przygotowań.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved