Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Pech Bruno Rezende

Pech Bruno Rezende

fot. archiwum

O dużym pechu może mówić podstawowy rozgrywający reprezentacji Brazylii - Bruno Rezende. Na jednym z ostatnich treningów przed inauguracyjnym meczem mistrzostw Ameryki Południowej, siatkarz złamał kość w nadgarstku. Teraz musi pauzować kilka tygodni.

Brazylijczycy trenowali w sobotę – 15 sierpnia, przed swoim inauguracyjnym meczem w tegorocznym czempionacie kontynentalnym, z ekipą Peru. W trakcie treningu Bruno Rezende nieszczęśliwie upadł, łamiąc kość w nadgarstku. Pod nieobecność pierwszego rozgrywającego, w meczu przeciwko Peru w pierwszej szóstce wyszed Marlon Muraguti Yared, a Brazylijczycy i tak wygrali spotkanie bardzo wysoko 3:0 (25:15, 25:14, 25:10). W poniedzialek (17 sierpnia) drugim rywalem reprezentacji Brazylii będzie ekipa Urugwaju.

Jako że kontuzja Bruno Rezende miała miejsce przed rozpoczęciem turnieju o mistrzostwo Ameryki Południowej, trener Bernardo Rezende miał możliwość uzupełnienia składu zespołu. Do brazylijskiej drużyny dołączył nominalnie trzeci rozgrywający reprezentacji – zawodnik Itasu Diatec Trentino, Raphael.

Jak twierdzi lekarz brazylijskiej kadry – Ney Pecegueiro do Amaral – przerwa Bruno Rezende w treningach może potrwać nawet do 6-7 tygodni. Ostateczny stan ręki siatkarza i ewentualne dokładniejsze prognozy co do długości przerwy w treningach, powinny zostać uściślone po dzisiejszych badaniach rezonansem magnetycznym.To straszny pech. W najmniej spodziewanym momencie przepadł a moja szansa gry o mistrzostwo Ameryki Poł udniowej. To ważny turniej, a ja czuł em, że jestem do niego znakomicie przygotowany. Jestem jednak przekonany, że moi koledzy, Marlon i Raphael, w ł aściwie poprowadzą grę i moja drużyna uzyska awans do Pucharu Wielkich Mistrzów – powiedział w wywiadzie tuż po tym nieszczęśliwym zdarzeniu Bruno Rezende.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved